صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تحلیل اثر تایید ETF بر قیمت بیت‌کوین و مقایسه آن با ETF طلا

تحلیل اثر تایید ETF بر قیمت بیت‌کوین و مقایسه آن با ETF طلا

ETF btc

مشاور VanEck، درباره راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) گفت: ممکن است سرمایه‌گذاران از عملکرد اولیه صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) ناامید شوند، اما نباید تأثیر آن در بلندمدت را دست‌کم گرفت.

تایید ETF بیت‌کوین در کوتاه‌مدت احتمالاً تأثیر چندانی بر قیمت بیت‌کوین نخواهد داشت، اما در نهایت می‌تواند تریلیون‌ها دلار به این ارز دیجیتال وارد کند. Gabor Gurbacs در این باره گفت :

انتظارات اولیه از تأثیر ورود ETF بیت کوین به بازار مالی بیش از حد اغراق‌آمیز است و ممکن است تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین نداشته باشد و احتمالا بیشتر پول وارد شده به ETF بیت کوین  از سرمایه‌گذاری‌های قبلی سرمایه‌گذاران نهادی باشد و پول جدیدی به بازار وارد نشود.

با این حال، Gurbacs در مورد تأثیر ETF ها بر بیت‌کوین در دراز مدت بسیار خوشبین‌تر بود و به افزایش قیمت طلا پس از راه‌اندازی ETF های طلا اشاره کرد و گفت :

در هشت سال پس از راه‌اندازی، قیمت طلا بیش از چهار برابر شد و از ۴۰۰ دلار ب۰ ۱۸۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت چشمگیر باعث شد که ارزش بازار کل طلا در همان بازه زمانی از۲ تریلیون دلار به ۱۰ تریلیون دلار افزایش پیدا کند.

Gurbacs معتقد است که پس از تصویب گسترده انتظاری یک ETF spot Bitcoin در ایالات متحده، مسیر قیمت بیت‌کوین ممکن است به خوبی از طلا پیروی کند، اما این امربه دلیل عرضه محدود و رویداد هاوینگ احتمالاً بسیار سریعتر اتفاق خواهد افتاد.

در حالی که برخی استدلال می‌کنند که تصویب باعث افزایش قیمت شود، برخی دیگر استدلال می‌کنند که تایید ETF بیت‌کوین باعث فروش خواهد شد و نظرات درباره تاثیر تایید ETF بیت‌کوین هنوز نامشخص است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید