صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افزایش ۱۲۴ درصدی برنامه‌های Web3 در سال ۲۰۲۳

افزایش ۱۲۴ درصدی برنامه‌های Web3 در سال ۲۰۲۳

DAPP

گزارش سالانه DappRadar نشان می‌دهد که تعداد کیف‌پول‌های فعال منحصر به فرد (UAW) با افزایش ۱۲۴ درصدی در سال گذشته به ۱۲.۴ میلیون رسید و صنعت dApp در سال ۲۰۲۳ رشد بی سابقه‌ای را تجربه کرد.

بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین ۳۴٪ از فعالیت dApp را دربرگرفته و پیشرو بودند و در پایان سال به طور متوسط ۱.۱ میلیون UAW داشتند. در حوزه NFT ها، تعداد کیف‌پول‌های جدید برای NFT ها ۱۶۶ درصد رشد کرده و TVL حوزه DeFi با 77٪ افزایش به ۱۰۳ میلیارد دلار رسیده‌اند.

Near، Klaytn و Arbitrum با افزایش بیش از۶۰۰٪ در تعداد کیف‌پول‌های جدید، سریع‌ترین رشد را در این زمینه داشتند. هرچند حجم معاملات NFT در این سال ۴۹٪ ریزش را تجربه کرد اما پذیرش آن گسترده‌تر شد. گزارش DappRadar همچنین به روندهای در حال ظهور DeFi اشاره می‌کند. مانند فورک Cancun (Dencun) که برای اوایل سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است

گزارش همچنین به چالش‌های امنیتی صنعت می‌پردازد، زیان‌های مالی کاهش یافته اما فعالیت‌های مجرمانه افزایش یافته است. Rug pulls و شیوه‌های فریبکارانه همچنان رایج‌ترین نوع هک در این سال بودند و ۴۶٪ از حوادث در BNB و ۳۶٪ در اتریوم رخ داده است. در پایان گزارش به این موضوع اشاره شده است که صنعت dApp در برابر چالش‌ها مقاوم است و ظهور روندهای جدیدی مانند SocialFi و zk-rollups در سال ۲۰۲۴ به تقویت آن کمک خواهد کرد.

اخبار مرتبط: ریزش قیمت بیت‌‎‎کوین و بی‌ثباتی در بازار با وجود تایید ETF ادامه‌دار است

منبع : cryptopotato.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید