صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شرکت Victory Securities به دنبال راه‌اندازی ETFهای بیت‌کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ است

شرکت Victory Securities به دنبال راه‌اندازی ETFهای بیت‌کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ است

با وجود اینکه کمیسیون اوراق بهادار و بورس هنگ کنگ (SFC) هنوز لیست تأیید شده‌ای از ناشران را منتشر نکرده است، شرکت سرمایه‌گذاری Victory Securities کارمزدهای خود را برای صندوق‌های معاملاتی قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین و اتریوم اعلام کرده است.

بر اساس خلاصه‌ای از یک گزارش ترجمه شده که در ۲۰ آوریل توسط Wu Blockchain به اشتراک گذاشته شده است، در صورت تأیید توسط SFC، مشتریان Victory Securities برای خرید سهام اولیه‌ی ETFهای اتریوم و بیت‌کوین با کارمزد پیشنهادی ۰.۵ تا ۱ درصد از کل تراکنش و حداقل ۸۵۰ دلار روبرو خواهند شد. هزینه خرید و فروش سهام‌های موجود ETF در بازار ثانویه برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند، ۰.۱۵ درصد برای تراکنش‌های آنلاین و ۰.۲۵ درصد برای تراکنش‌های تلفنی خواهد بود.

هزینه‌های اعلام‌شده توسط Victory Securities برای صندوق‌های ETF بیت‌کوین و اتریوم قابل مقایسه با کارمزدهایی است که مدیران دارایی در آمریکا برای صندوق‌های مشابه بیت‌کوین ارائه می‌دهند. در حالی که برخی از کارمزدها در آمریکا تا زمان‌های مختلفی در طول سال جاری معاف شده‌اند، کارمزد شرکت مدیریت دارایی Franklin Templeton روی ۰.۱۹ درصد و کارمزد سایر صندوق‌های ETF بین ۰.۲۰ تا ۰.۹۰ درصد قرار دارد. باید توجه کرد که Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) با ۱.۵ درصد کارمزد، نرخ بسیار بالاتری را تعیین کرده است.

خبر مهم دیگر این است که طبق گزارش ۱۵ آوریل Cointelegraph، هنگ‌کنگ به جدیدترین کشوری تبدیل شده است که ETFهای مبتنی بر دارایی واقعی (spot) را برای بیت‌کوین و اتریوم تایید کرده است.

حداقل سه مدیر دارایی چینی برون‌مرزی، از جمله واحدهای هنگ‌کنگی Harvest Fund Management، Bosera Asset Management و China Asset Management (ChinaAMC) به زودی راه‌اندازی صندوق‌های ETF مبتنی بر دارایی واقعی (spot) بیت‌کوین و اتریوم خود را برنامه‌ریزی کرده‌اند. در حالی که تایید این صندوق‌ها با استقبال بسیاری از جامعه‌ی ارز دیجیتال، از جمله صرافی‌های محلی هنگ‌کنگی، روبرو شد، برخی دیگر نسبت به موفقیت این ETFها در منطقه تردید بیشتری داشتند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در ۱۷ آوریل در پستی اعلام کرد:

“احتمالاً سرمایه‌گذاران سرزمین اصلی چین نمی‌توانند ETFهای مبتنی بر دارایی واقعی بیت‌کوین و اتریوم فهرست‌شده در هنگ‌کنگ را خریداری کنند، زیرا از خرید دارایی‌های مجازی منع شده‌اند.”

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید