صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پلیس ونزوئلا از کشف دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین و تسلیحات جنگی در زندان خبر داد

پلیس ونزوئلا از کشف دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین و تسلیحات جنگی در زندان خبر داد

استخراج ارز دیجیتال در ونزوئلا

پلیس ونزوئلا هنگام بازپس‌گیری زندان توکورون(Tocoron) که تحت کنترل زندانیان بود دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین و پرتاب‌کننده‌های راکت و هزاران اقلام دیگر را در زندان کشف و توقیف کرد. در تاریخ 21 سپتامبر نظامیان اعلام کردند که در کنار دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین، سلاح‌های خطرناکی مانند کمربندهای جنگی،گلوله، تک تیرانداز، مواد منفجره و راکت ‌های موشکی نیز ضبط شده است. در این حمله که روز چهارشنبه صورت گرفت بیش از ۱۱۰۰۰ پلیس و سرباز مسلح که ظاهراً از باند Tren de Aragua بودند برای به دست آوردن کنترل این محل جنگیدند.

مقامات همچنین فاش کردند زندانیان با ایجاد یک کلوپ شبانه، استخر، باغ وحش و کازینو زندان را به یک دفتر مرکزی شبیه یک شهر کوچک تبدیل کرده بوند. رئیس جمهور مادورو(Maduro) در X پیامی منتشر کرد و در آن ضمن تبریک به نظامیان برای موفقیت در این عملیات افزود، ونزوئلا به سمت یک نظام عاری از گروه‌های جنایتکار پیش می‌رود. متن پیام وی به این صورت است:

به بیش از ۱۱۰۰۰ عضو FANB (نیروهای مسلح ملی بولیواری ونزوئلا) و نیروهای پلیس برای عملیات موفقیت آمیز زندان توکورون(Tocoron) تبریک می‌گویم. ما به سمت ونزوئلا عاری از باندهای جنایتکار می رویم!

اخبار مرتبط: بلومبرگ: بیت‌کوین در کنترل مصرف انرژی نسبت به سایر صنایع موفق‌تر است

رمیجیو سبالوس(Remigio Ceballos) وزیر کشور و دادگستری ونزوئلا گفت:

این عملیات به مدت ۱سال برنامه‌ریزی شده بود و ۱سرباز در آن کشته شد، همه جنایتکاران و همدستان این حادثه باید به مراجع قانونی سپرده شوند. تمامی جنایت‌کاران و همدستان آن‌ها مورد پیگرد قرارخواهند گرفت و هیچ مصونیتی برای آن‌ها وجود ندارد. عملیات موفق بود وتوانستیم به گروه‌های جنایتکار ضربه مهلکی بزنیم. همسران زندانیان از این مکان خارج شده‌اند و مشخص شده که حیوانات نگهداری شده در باغ‌‍وحش زندان به دلیل آتش سوزی گسترده‌ای که توسط زندانیان رخ داده از بین رفتند.

بحران استخراج ارزدیجیتال در ونزوئلا

استخراج ارزدیجیتال به دلیل وجود امکانات ارزان قیمت و همچنین با توجه به نرخ تورم بالا و دسترسی به برق ارزان در کشور به طور فزاینده‌ای محبوب شده و بین جمعیت جوان به سرعت در حال رشد است.

با ارزان‌تر شدن استخراج به ازای هر سکه در کشور در مقایسه با سایر حوزه‌های قضایی، ماینرهای بیشتری شروع به مهاجرت به این منطقه کردند و بر شبکه ملی فشار آوردند.

قانون‌گذاران این کشور فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال را ممنوع کرده‌اند. به این ترتیب آن‌ها امیدوارند از خاموشی‌های مکرر جلوگیری شود. با این وجود ناظران معتقدند که فعالیت‌های استخراج همچنان در این کشور انجام می‌شود اما تعداد دقیق آن مشخص نیست.

گزارش‌های تصویری نشان می‌دهند که سخت‌افزارهای پیدا شده در این مرکز، نسخه‌های قدیمی Antminer شرکت Bitmain هستند. ماینرها در سطح جهانی با سرکوب برخی از حوزه‌های قضایی مبنی بر آلودگی هوا و مصرف بالای انرژی روبه‌رو هستند.

منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید