صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : رویداد لانچ پروژه میت‌چین برگزار شد

رویداد لانچ پروژه میت‌چین برگزار شد

در روز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ از پلتفرم جدیدی به نام میت‌چین «Meat Chain» رونمایی شد. این پلتفرم که با هدف ایجاد شفافیت و کارایی بیشتر در صنعت گوشت کشور طراحی شده است، تحولی نوین در این عرصه به حساب می‌آید.

اغلب به‌دلیل هزینه‌های سنگین و شرایط خاص پرورش دام و طیور سرمایه‌گذاری در این بخش انجام نمی‌شود. پروژه میت‌چین با کاهش هزینه‌های تولید، شرایط مناسب برای پرورش دام را به‌وجود آورده و باعث جهت‌دهی به سرمایه‌های خرد مردم و فراهم نمودن بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری عمومی می‌شود. به این ترتیب شاهد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد خواهیم بود که نتیجه آن در بلندمدت بی‌نیاز نمودن کشور از واردات دام می‌شود.

در میت‌چین امکان سرمایه‌گذاری برای پرورش انواع دام و طیور و آبزیان وجود دارد و به‌علاوه افراد می‌توانند مایحتاج خود را تهیه کنند. این پلتفرم با مجموعه پلنت و شبکه بلاکچین سور و صرافی ارزش ولت همکاری می‌کند.

میت چین در اولین قدم با پرورش دام سبک فعالیت خود را آغاز کرده است. ۸۰ راس گوسفند در منطقه شیراز نگهداری می‌شوند. قرار است این گوسفندها بعد از ۲ ماه با وزن ۵۵ کیلو به خریداران تحویل داده شوند. ۴۴۰۰ توکن برای فروش وجود دارد. هر توکن با قیمت فعلی ۲۴۵ هزار تومان برای فروش به مدت ۲ هفته عرضه می‌شود و پروژه ۲ ماهه و در اواخر اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد. هر فردی که دارای ۵۵ توکن باشد می‌تواند گوسفند خود را به‌فروش رسانده و توکنش را بازخرید نماید و یا حتی برای مصارف شخصی آن را سفارش دهد.

امکان خرید توکن از طریق سایت meatchain.ir و هم از طریق پلتفرم ارزش ولت وجود دارد و بعد از آن می‌توان توکن خریداری شده را به کیف‌پول‌ خود انتقال داد. در ادامه با توضیحات و نظرات افراد فعال در این پروژه بیشتر آشنا خواهید شد.

کاوه مشتاق مدیر انجمن بلاکچین ایران به انواع کلاس‌های دارایی سنتی مثل پول نقد و سهام و کالا اشاره کرد که:

کلاس‌های دارایی جدید در کنار این‌ها ظاهر شده‌اند. دارایی‌های جدید که به‌عنوان دارایی‌های دیجیتال شناخته می‌شوند بر روی بلاکچین اجرا شده؛ یعنی همان دارایی‌های سنتی و فیزیکی بر روی فضای دیجیتال انتقال یافته‌اند. این دارایی‌ها که در دنیای امروز جذاب‌تر هستند، سرعت خرید و فروش بالایی دارند و می‌توانند به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شوند و به این ترتیب امکان سرمایه‌گذاری برای هر مقداری وجود دارد.

دیجیتال کردن صنعت گوشت با توجه به مشکلات موجود در بازار مانند توزیع و پیدا کردن گوشت تازه و مرغوب با قیمت مناسب یک اقدام کارساز محسوب می‌شود و با ورود به آن باعث احیای بخش بنیادی در صنعت دام‌پروری خواهیم بود.

افزایش قیمت در این توکن یک روند منطقی دارد و به مرور زمان با فربه شدن گوسفند اتفاق خواهد افتاد.

همه دام‌ها بیمه هستند و به این ترتیب نگرانی درباره تلف شدن دام از بین می‌رود، چرا که با وجود بیمه اصل سرمایه هیچ وقت از بین نخواهد رفت. 

ایمان ارسطو مدیرعامل پلنت درباره افراد فعال در پروژه این‌طورتعریف کرد که:

میت‌چین از همکاری متخصصین در حوزه‌‌های مختلف تشکیل شده است، یعنی متخصصین بلاکچین و حوزه دامداری، بیمه و نوآوری و همچنین متخصصین در حوزه رمزارزها در این پروژه فعالیت می‌کنند. میت‌چین نمود بارز تولید دانش بنیان و یک کار تیمی است که به‌واسطه تکنولوژی جدید قرار است یک چالش موجود در سطح کشوری حل شود تا سرمایه‌گذاران خرد با یک مکانیزم درست وارد حوزه دامداری شوند.

ارشد حسینی مدیریت شتابدهی مجموعه پلنت که نام میت‌چین را پیشنهاد داده‌ است درباره این پروژه گفت:

یکی از چالش‌های موجود در کاربردی بودن یک ایده اجرای آن است. با موفقیت پروژه میت چین می‌توان شاهد ثمره یک تکنولوژی در زندگی عادی باشیم. بعد از بحران کووید و ترویج توکنایز کردن آینده روشنی دارد. ورود نوآوری در معیشت مردم می‌تواند تاثیرات مثبتی برای کنترل تورم در آینده داشته باشد. 

جناب رحیمی‌نژاد مدیر عامل ارزش ولت درباره توکنایز کردن دارایی‌های واقعی گفت:

توکنایز کردن قابلیت تامین سرمایه در گردش را برای صنایع کوچک به‌همراه دارد. برای همین پلتفرمی تعریف شده است که برای پیش فروش یک کالا و تامین سرمایه کاربردی است.

افراد می‌توانند ارزش ولت را از مایکت، بازار یا مستقیما از سایت نصب کنند و بعد از احراز هویت به راحتی توکن مورد نظر را خریداری کرده و به کیف پولشان انتقال دهند.

از سویی دیگر با پیش خرید از پروژه‌های امن زمینه برای سوددهی بیشتر نیز فراهم خواهد شد.

جناب شرقی مدیر عامل بلاکچین سور:

این بلاکچین که پروژه میت‌چین روی آن پیاده سازی شده است از سال۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده و  یک EVM است که برای کنترل اسمارت کانترکت می‌توان از آن استفاده کرد.

توکنایز کردن دارایی‌ها علاوه بر اینکه باعث شفافیت تراکنش‎ها و ازبین بردن محدودیت‎های جغرافیایی می‌شود، شرایط مناسب را  برای سرمایه‌گذاری خرد و تشدید بازار اولیه و ثانویه نیز فراهم خواهد کرد.

بلاکچین سور به عنوان یک پایگاه داده برای لانچ کردن پروژه هزینه‌ای ندارد اما برای توکن‌هایی مناسب است که پشتوانه حقوقی جدی دارند و در بازاری که پر از توکن‌های کلاهبرداری هستند، پروژه‌هایی تایید می‌‎شوند که مطمئن بوده و اسناد حقیقی لازم را برای ارائه نمایش می‌‎دهند.

اجرای پروژه میت‌چین بر روی ۲ بلاکچین انجام شده نصف توکن‌ها بر روی پروژه بایننس هستند که از طریق صرافی ارزش نوین قابل تبادل بوده و نصف دیگر آن روی بلاکچین سور پیاده‌سازی شده‌اند که سایت میت‌چین آن را میزبانی می‌کند و بعد از خرید از این سایت توکن‌های خریداری شده به کیف‌پولی که افراد در ابتدا معرفی می‌کنند واریز خواهد شد. افرادی که از این روش برای خرید توکن میت چین اقدام کنند ایردراپ توکن سور به کیف پول آن ها واریز خواهد شد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید