صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شبکه Sui شفافیت درباره توزیع توکن‌ها را ارتقا می‌دهد

شبکه Sui شفافیت درباره توزیع توکن‌ها را ارتقا می‌دهد

شبکه Sui، یک پلتفرم غیرمتمرکز لایه یک، به انتقادات متداول درباره تامین توکن خود پاسخ داده و ابهامات رایج را اصلاح کرده است. این بیانیه که در پلتفرم X منتشر شده است، انتقادات درباره توکنومیکس خود را رد می‌کند و به ویژه به نگرانی‌ها درباره توزیع توکن و کنترل بنیان‌گذار اشاره می‌کند. این پلتفرم ادعا می‌کند که اقتصاد توکنی آن صحیح است و از نگهدارندگان معتبر سومی برای مدیریت توکن‌های قفل شده استفاده می‌کند. توکن‌ها بر اساس یک برنامه‌زمانی پیش‌تعیین شده منتشر می‌شوند و به صورت عمومی قابل دسترس هستند.

بر اساس بازخورد از شبکه Sui، بنیاد Sui کیف‌پول اصلی را که توکن‌های قفل شده را در اختیار دارد، مدیریت می‌کند و این توکن‌ها به شرایط خاصی رها می‌شوند تا اکوسیستم را تقویت کنند. این اختصاصات پروژه‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کنند، از جمله توسعه زبان برنامه‌نویسی Move، بهبود امنیت شبکه، هکاتون‌ها و گرنت‌های توسعه‌دهندگان.

شبکه Sui به‌طور جزئی‌تر توزیع پاداش‌های استیکینگ که در سیستم در حال گردش هستند را توضیح داد. این پاداش‌ها شامل مشتقات استیک و کمیسیون‌های شبکه هستند که همگی به جامعه بازگردانده می‌شوند. این رویکرد یک جنبه کلیدی از مدل اقتصادی Sui است که هدفش حفظ تعادل و عدالت است.

با این حال، در علیه تایید‌های شبکه Sui، جاستین بانز از کپیتال سایبر نگرانی‌هایی درباره نگهداری توکن‌های تیم بنیان‌گذاری ابراز کرد. بانز اشاره کرد که بنیان‌گذاران ممکن است بخش قابل توجهی از توکن‌های استیک شده را کنترل کنند که این یک ریسک مرکزی‌سازی را به همراه دارد. این اقدام، خواستار بیشتر شفافیت و مسئولیت‌پذیری از مدیریت شبکه شد که تیم Sui از آن پیگیری کردند.

در مقابل، شبکه Sui این ادعا را نادرست اعلام کرد که درباره توزیع و مدیریت توکن‌هاست و تاکید کردند که به شفافیت متعهد هستند. آن‌ها اعلام کردند که:

همه توکن‌ها، آیا توزیع شده‌اند یا نه، به روشنی با استفاده از خدمات نگهدارندگی معتبر مانند BitGo، Anchorage و Coinbase Prime مدیریت می‌شوند.

با این حال، بانز با تحت‌فشار قرار دادن شبکه Sui برای نشان دادن وضعیت دقیق تخصیص استیک و نشان دادن اینکه بنیان‌گذاران قادر به حرکت دادن یا دسترسی به آن نیستند، ادعای شفافیت شبکه Sui را چالش زد. بانز تاکید کرد که انتقادات او از آرزوی موفقیت SUI به دامنه گسترده است. او پیشنهاد داد که نادرست نمایش دادن وضعیت این توکن‌ها، ادعاهای شفافیت را زیر سؤال می‌برد و اینکه شفافیت واقعی نیازمند شواهد روشن است که توکن‌های تخصیص داده شده به طور امن نگهداری شده و قابل تلاش نیستند.

در سپتامبر ۲۰۲۳، شبکه Sui ورود به وب ۳ را برای کاربران در برنامه‌های خود با ورودی بدون اطلاعات (zkLogin) تسریع کرد و ورود به وسایل Google، Facebook و Twitch را فعال کرد. از زمان راه‌اندازی خود، به دلیل ظرفیت بالای معاملات و کم هزینه‌ای که دارد، به شهرت رسیده است.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید