صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پیش‌بینی Arthur Hayes: صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF، می‌توانند بیت‌کوین را به طور کامل نابود کنند

پیش‌بینی Arthur Hayes: صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF، می‌توانند بیت‌کوین را به طور کامل نابود کنند

Bitcoin

یکی از ‌بنیان‌گذاران سابق صرافی BitMEX هشدار داد که اگر ETFها بتوانند با موفقیت عرضه شوند، تایید ETFها ممکن است بیت‌کوین را به طور کامل نابود کنند. Arthur Hayes معتقد است که این ETF ها تنها برای جذب بیت‌کوین و ذخیره آن‌ها درگنجینه مجازی عمل خواهند کرد. این اتفاق منجر به کاهش تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین و در نهایت باعث شکست شبکه خواهد شد. هایز همچنین درباره تاثیر تاییدETF ها این‌طور توضیح داد:

 اگر این اتفاق بیفتد، یک شبکه پولی جدید ارز رمزنگاری‌شده می‌تواند برای جایگزینی بیت‌کوین ظهور کند.  این شبکه جدید بیشتر غیرمتمرکز است و تحت کنترل وال استریت نخواهد بود.

انتظار می رود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تمام درخواست‌های ETF بیت‌کوین را بین ۵ و ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ تصویب کند. به اعتقاد Arthur Hayes، صندوق ETFهای بیت‌کوین می‌توانند ارزش بیت‌کوین را به طور کامل کاهش دهند. او استدلال می‌کند :

ETF ها، بیت‌کوین را از یک دارایی کم حجم و غیرمتمرکز به یک دارایی پرحجم و متمرکز تبدیل می‌کنند. این امر می تواند منجر به افزایش نوسانات قیمت، کاهش نقدینگی و تمرکز قدرت در دست تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ شود.

وی این‌طور ادامه داد:

ETF ها می‌توانند منجر به کاهش پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت شوند. در این حالت سرمایه‌گذاران نهادی که از ETF ها استفاده می‌کنند، علاقه‌ای به استفاده از بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت ندارند. ETFها حتی می‌توانند منجر به کاهش پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت شوند. باید منتظر بمانیم تا تاثیرات ETF را در آینده بر قیمت بیت‌‎کوین ببینیم.

با توجه به اینکه احتمالا SEC تا اواخر ماه ژانویه ۲۰۲۴ همه درخواست‌های ETF بیت‌کوین را تصویب کند، ممکن است در آینده نزدیک شاهد افزایش رقابت در بازار باشیم. این رقابت می تواند منجر به کاهش قیمت بیت‌کوین شود، و به عقیده برخی از تحلیل‌گران ممکن است باعث افزایش پذیرش آن در میان سرمایه‌گذاران نهادی شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع : cointelegraph.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید