صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چالش‌های جدی فناوری بلاک‎چین که باید برطرف شوند

چالش‌های جدی فناوری بلاک‎چین که باید برطرف شوند

Serious challenges of blockchain technology

فناوری بلاکچین از نظر فنی پیشرفت قابل توجهی داشته است اما در زمینه تجربه کاربری (UX) هنوز به خوبی عمل نمی‌کند. بسیاری از dApps (برنامه‌های غیرمتمرکز) دارای تجربه کاربری ضعیفی هستند که منجر به نرخ حفظ کاربر پایین و رضایت پایین کاربران شده است.

این مشکل در حالی رخ می‌دهد که کاربران عادی به دنبال تجربه کاربری آسان، قابل اعتماد، شهودی و یکپارچه هستند. برای حل این مشکل، صنعت بلاکچین به جای تغییر اساسی در زیرساخت‌های خود، باید به صورت تدریجی و با تمرکز بر لایه کاربرد بلاکچین (application layer) عمل کند.

این کار شامل طراحی سیستم‌های بلاکچین به صورت ماژولار، استفاده از پاسخ‌های اعتباری (responsive validity proofs) برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی، و راه‌اندازی شبکه‌های ترتیب‌دهنده غیرمتمرکز (decentralized sequencer networks) برای اطمینان از انصاف و مقیاس‌پذیری در اجرای تراکنش‌ها است. با اتخاذ این رویکرد، بلاکچین می‌تواند از یک فناوری محدود به یک ابزار قدرتمند برای حل مشکلات واقعی تبدیل شود.

اخبار مرتبط: تجزیه و تحلیل روندهای بازار و تاثیرات ETFها

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید