صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : %90 شهروندان روسی تمایلی به روبل دیجیتال ندارند 

%90 شهروندان روسی تمایلی به روبل دیجیتال ندارند 

روبل روسیه

اکثر شهروندان در غرب روسیه می‌گویند که علاقه‌ای ندارند با روبل دیجیتال پول دریافت کنند و این اقدام ضربه بیشتری به برنامه های CBDC بانک مرکزی وارد می‌کند. رسانه Lipetsk News آژانس استخدام HH از جویندگان کار در استان لیپتسک(Lipetsk ) در غرب روسیه نظرسنجی دیجیتالی با موضوع روبل انجام داد.

طبق این نظرسنجی به نظر می‌رسد که شهروندان منطقه در مورد پذیرش CBDC هنوز سردرگم هستند و 90٪  اعلام کرده‌اند که نمی‌خواهند با توکن‌های روبل دیجیتال پول دریافت کنند. در حالی که 11% گفتند که پرداخت کمتر از نیمی از حقوقشان را با سکه‌های CBDC می‌پذیرند فقط ده درصد ازآن‌ها از پرداخت کل حقوق خود به روبل دیجیتال استقبال کردند.آژانس همچنین دریافت که حدود 51 درصد از کارگران در استان لیپتسک(Lipetsk ) گفتند که قطعاً آمادگی ندارند تا به پرداخت با روبل‌های دیجیتال بروند در حالی که 38٪ در مورد آن مطمئن نیستند.

در اوایل ماه اوت نظرسنجی دیگری نشان داد که بیشتر روس‌ها نه تنها علاقمند نبودند بلکه نگران ارز دیجیتال بانک مرکزی بودند.

تعدادی از رهبران تجاری در روسیه نیز احساسات متفاوتی در مورد آزمایش روبل دیجیتال بیان کرده‌اند. بزرگ‌ترین انجمن بانکی کشور همچنین ادعا کرد، شهروندان در مورد روبل دیجیتال بسیار محتاط هستند.

این گروه از بانک مرکزی خواست تا مانع اجبار شهروندان به افتتاح کیف پول روبل دیجیتال شوند. با این حال بانک مرکزی ممکن است از این که بفهمد برخی از بخش‌ها دراستان لیپتسک(Lipetsk ) آماده پذیرش CBDC هستند خوشحال شود. در میان کسانی که نسبت به CBDC ابراز اشتیاق کردند حدود دو سوم (64٪) از کارگران در بخش اداری گفتند که از پرداخت روبل دیجیتال استقبال می‌کنند. همچنین 60٪ از متخصصان مالی و حسابداری گفتند که مشتاقانه منتظر روزی هستند که حقوق‌ها با توکن‌های CBDC پرداخت شود.

بیش از یک چهارم از همه متخصصان بازاریابی که با آن‌ها مصاحبه شده اعلام کردند می‌خواهند به طور کامل به روبل دیجیتال دستمزد دریافت کنند. برخی رهبران مناطق روسیه درباره این رمزارز با افتخار صحبت کرده و ادعا کردند به زودی خدمات پرداخت خوبی به صورت آفلاین به ساکنان منطقه ارائه خواهد شد.

 اکثر کسانی که در نظرسنجی لیپتسک(Lipetsk ) در مورد روبل دیجیتال تردید داشتند گفتند که نمی‌دانند CBDC چگونه کار می‌کند یا چطورمی‌توانند از روبل درپرداخت‎‌ها استفاده نمایند و به طور کلی از کلاهبرداری‌های مرتبط با ارز دیجیتال بانک مرکزی که در مناطق مختلف روسیه اتفاق افتاده است نگران هستند.

اخبار مرتبط: کلاهبرداران “روبل دیجیتال روس” را هدف قرار دادند

تعدادکمی از شرکت‌کنندگان گفتند که به فناوری‌های جدید اعتماد ندارند و در حدود یک پنجم آن‌ها نگران هزینه‌های بالا هستند و 19 درصد دیگر گفتند که به طور کلی پول نقد را به انواع پول دیجیتال ترجیح می دهند.

در هفته‌های اخیر بانک مرکزی شایعات مبنی براجبارشهروندان برای تبدیل دارایی‌های فیات به روبل را تکذیب کرد و ادعا نمود نمی‌خواهد پروژه روبل دیجیتال خود را با پروژه‌های شناسایی بیومتریک ادغام کنند. و قانون‌گذاران به دنبال ادغام روبل دیجیتال با کد مالیاتی کشور است. آزمایشی CBDC روسیه در اواسط ماه اوت در 11 شهر در سراسر کشور راه‌اندازی شد.

منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

صندوق‌های قابل معامله‌ اتر، دروازه‌ای به دنیای اتریوم بدون کیف پول

صندوق‌های قابل معامله‌ی آتی اتر (Ether futures ETFs)، برخلاف تصور عموم، مستقیماً…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انفجار بی‌سابقه کارمزدها در بیت‌کوین بعد از هاوینگ

بیت‌کوین در پانزدهمین سالگرد تولدش، چهارمین هاوینگ خود را پشت سر گذاشت.…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحولات کلیدی در بازار صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین

همانطور که در روندهای اخیر بازار و پیش‌بینی‌های کارشناسان مشاهده می‌شود، چشم‌انداز…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید