صفحه اصلی > اخبار : سازنده ریپل از سیاست‌های مخرب بایدن(Biden) و گنسلر(Gensler) در فضای رمز ارزها به شدت انتقاد کرد

سازنده ریپل از سیاست‌های مخرب بایدن(Biden) و گنسلر(Gensler) در فضای رمز ارزها به شدت انتقاد کرد

ریپل

کریس لارسن (Chris Larsen) رئیس آزمایشگاه ریپل (Ripple)، می‌گوید که پس از پرونده‌های اخیر مربوط به ریپل، گری‌اسکیل(Grayscale) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار، زمان آن فرا رسیده است که کنگره در سیاست‌های خود تجدید نظر کند. وی معتقد است که سیستم قضایی آمریکا قصد دارد پس از اینکه دولت بایدن سیاست‌های خود را در مورد رمز ارزها خراب کرد صنعت رمزارز را دوباره به بازی برگرداند.

16 شهریور(7 سپتامبر) لارسن در گفت‌وگو با بلومبرگ(Bloomberg) ضمن اشاره کوتاه به پیروزی شرکتش در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار اظهارداشت:

قانون‌گذار هم در اصولی که برای خودش ارزشمند بود و هم در اصولی که برای تنظیم صنعت مهم بود شکست خورده است.

آمریکا در اینجا در مورد سیاست‌های رمزارز و بلاکچین اشتباه کرده است و متاسفانه دوباره شروع شد که دادگاه‌ها به جای قانون‌گذاری  برای شفافیت ما را بازیچه خود کنند. لارسن همچنین در مورد آخرین حکم دادگاه به نفع گری‌اسکیل (Grayscale) درخصوص درخواست تبدیل صندوق اعتماد بیت‌کوین اظهار نظر کرد و در این باره گفت:به ETF بیت کوین اعتماد کنید، دادگاه کمیسیون را تنبیه کرده است  … آنقدر زیاد است که نمی‌بینید.

من صادقانه امیدوارم شاهد پایان سیاست تنظیم مقررات توسط SEC باشیم. دادگاه‌ها آن را رد می‌کنند ولی اکنون زمان آن است که کنگره در سیاست ارزهای دیجیتال رهبری کند.

لارسن استدلال کرد که این حکم مبنی بر این است که:

گری گنسلر رئیس SEC، می‌داند که قوانین رمزنگاری واضح نیستند و فقط از عدم وضوح خوشش می‌آید تا بتواند به هر کسی حمله کند و قوانین را با تهدید و قلدری وضع کند.

این روش آمریکایی نیست.

ما باید قوانین روشنی از سوی مجالس قانون‌گذاری داشته باشیم، نه از طریق این تصمیم‌گیرندگانی که انتخاب شده‌اند وحس قدرت‌طلبی که در گری‌گنسلرشاهد هستیم.

با این حال، گنسلر قبلاً ادعا کرده بود که بازار ارزهای دیجیتال مملو از «کلاهبرداران» و «طرح‌های پانزی» است و قوانین اوراق بهادار SEC به پاکسازی آن کمک می‌کند.

بایدن مرکز بلاکچین سان فرانسیسکو را کشت

در بخش دیگری از مصاحبه، لارسن ادعا کرد که سیاست‌های رمزارز بایدن «سان فرانسیسکو(San Francisco) را با وجود شهرت منطقه تکنولوژی در دره سیلیکون ولی(Silicon Valley) از «پایتخت بلاکچین جهان» خارج کرد .

اخبار مرتبط: Grayscale به دنبال تایید سریع ETF از سازمان بورس ایالت متحده است

لارسن افزود:

ما مالک آن بودیم و الان دیگر نیستیم، زیرا دولت بایدن، به هر دلیلی، تصمیم گرفت که می‌خواهد این صنعت را به خارج از کشور سوق دهد.این یک فرصت از دست رفته است. واقعا متاسفم چون به شهر آسیب رساند.

وی به لندن، سنگاپور و دبی به عنوان پایتخت‌های جهانی بلاکچین اشاره کرد که: «قوانین واضحی دارند و از مصرف‌کنندگان حمایت می‌کنند و نوآوری را تحسین می‌کنند.»  لارسن پرسید: «چرا آمریکا در این مورد پیشرو نیست؟» «رهبری تکنولوژی همیشه هویت ما بوده است و باید به آن بازگردیم.»

 منبع : cointelegraph.com

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید