صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : دلیل نوسانات قیمت بیت‌کوین و اتریوم

دلیل نوسانات قیمت بیت‌کوین و اتریوم

bitcoin-ether

بازار ارزهای دیجیتال در وضعیتی است که با دو اتفاق مختلف روبه‌رو است؛ از یک طرف، ترس از رکود تورمی(Stagflation) در آمریکا که ترکیبی از تورم بالا و رشد اقتصادی پایین است و یک سناریوی بد برای دارایی‌های پرریسک به حساب می‌آید و همین عامل باعث افت قیمت‌ها شده است.

از طرف دیگر، تزریق احتمالی پول به بازار توسط خزانه‌داری آمریکا (TGA) نشان‌دهنده رشد پایین اقتصادی و تورم بالا است که احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کم می‌کند و از طرف دیگر تزریق احتمالی نقدینگی به بازار می‌تواند باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال شود.

همچنین راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین در هنگ‌کنگ در روز ۳۰ آوریل مورد توجه قرار گرفته است، اما این خبر که سرمایه‌گذاران چینی امکان معامله در این صندوق‌ها را ندارند، قدری از خوش‌بینی‌ها کم می‌کند.

 در حال حاضر، بازار در یک وضعیت بلاتکلیف قرار دارد و قیمت‌ها تحت تاثیر عوامل مثبت و منفی بالا و پایین می‌روند.

منبع: coindesk.com

اخبار مرتبط: پیش‌بینی قیمت رمزارزها در نوسانات بازار

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید