صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ممنوعیت استخراج رمزارز در نروژ به دلیل مصرف انرژی

ممنوعیت استخراج رمزارز در نروژ به دلیل مصرف انرژی

دولت نروژ قانونی جدید برای مهار صنعت نوظهور استخراج رمزارز وضع کرده است. این قانون که روز دوشنبه در گزارشی از سوی رسانه محلی VG منتشر شد، عزم نروژ را برای تنظیم مقررات و احتمالاً تعطیلی عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در داخل مرزهای خود نشان می دهد.

این تحول در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد تأثیر زیست‌محیطی استخراج رمزارز و نیاز به همسو کردن سیاست‌های ملی با اهداف جهانی اقلیم صورت می گیرد.

قانون جدید تصویب‌شده به‌طور خاص مراکز داده را هدف قرار می‌دهد که نقش مهمی در تسهیل فعالیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال داشته‌اند. وزیر دیجیتال‌سازی نروژ، خانم «کاریانه تونگ» (Karianne Tung) و وزیر انرژی، ترجه آس‌لند (Terje Aasland) تأکید کردند که این قانون پاسخی به انتشار قابل توجه گازهای گلخانه‌ای مرتبط با این بخش است.

آس‌لند به‌صراحت اعلام کرد:

«این نوع کسب‌وکاری است که ما در نروژ نمی‌خواهیم.»

این اقدام، تعهد نروژ را برای کاهش ردپای کربن و حرکت به سمت شیوه‌های انرژی پایدارتر تقویت می‌کند. نروژ با منابع فراوان انرژی برق‌آبی، به مقصدی جذاب برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که به دنبال برق کم‌هزینه هستند، تبدیل شده بود.

با این حال، تأثیر زیست‌محیطی چنین فعالیت‌هایی نگرانی‌هایی را در میان سیاست‌گذاران ایجاد کرده و آن‌ها را به سمت معرفی اقدامات نظارتی برای رسیدگی به این مسائل سوق داده است.

ظهور نروژ به عنوان یک مرکز برجسته استخراج بیت‌کوین در غرب به دلیل چشم انداز انرژی مطلوب آن صورت گرفته است. جاران ملرود، تحلیلگر استخراج بیت‌کوین، بر اهمیت «نیروگاه آبی بلااستفاده» نروژ در جذب برخی از شرکت‌های پیشرو استخراج معادن در جهان، از جمله Bitfury، Bitdeer و Bitzero تاکید کرد. با این حال، موضع دولت علیه استخراج بیت‌کوین می‌تواند آینده این صنعت را در این کشور با عدم قطعیت مواجه کند.

تأثیرات جهانی زنجیره وار

تصمیم نروژ برای تنظیم مقررات استخراج ارزهای دیجیتال در بحبوحه روند گسترده‌تر دولت‌های سراسر جهان برای بررسی دقیق پیامدهای زیست‌محیطی و نظارتی این صنعت صورت می‌گیرد. برای مثال، روسیه نیز در حال بررسی مقررات مربوط به استخراج بیت‌کوین، با تمرکز ویژه بر تأثیر زیست‌محیطی آن است. با افزایش اولویت دولت‌ها برای پایداری و مدیریت زیست‌محیطی، روزهای بدون کنترل استخراج ارزهای دیجیتال ممکن است به شماره بیفتد. برای استخراج کنندگان بیت‌کوین که در نروژ و فراتر از آن فعالیت می کنند، انطباق با این تغییرات نظارتی برای ادامه حیات آنها در چشم‌انداز همیشه در حال تغییر صنعت، حیاتی خواهد بود.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید