صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : گروه هکری کره شمالی(Lazarus) بیش از 40 میلیون دلار بیت‌کوین جمع آوری کرد

گروه هکری کره شمالی(Lazarus) بیش از 40 میلیون دلار بیت‌کوین جمع آوری کرد

هکرهای کره شمالی

گروه هکری لازاروس(Lazarus) حداقل ۴۷میلیون دلار ارزدیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتر، BNB و استیبل‌کوین‌های مختلف از جمله بایننس USD دارد. اما بیشتر دارایی‌های آن‌‌ها در بیت‌کوین است. بر اساس داده‌های گردآوری شده در Dune Analytics از 21.co شرکت اصلی 21Shares، کیف‌پول‌های مرتبط با گروه Lazarus در حال حاضر دارای47 میلیون دلار دارایی دیجیتال است که ۴۲.۵ میلیون دلار آن در بیت‌کوین و ۱.۹میلیون دلار در اتر است و ۶۴۰۰۰۰دلار باقی‌مانده در استیبل‌کوین‌ها و مخصوصا Binance USD است.

با این حال به نظر می‌رسد که مقدار کریپتوهای نگهداری شده لازاروس از ۸۶میلیون دلاری که اختیار داشت چند روز پس از هک Stake.com در ۶سپتامبر کاهش یافته است. در بررسی‌های به عمل آمده از یک کیف پول شناسایی شده توسط (FBI) و اداره کنترل دارایی‌های خارجی(OFAC) مشخص شد که این کیف پول متعلق به همین گروه هکری است. با کمال تعجب این گروه هیچ سکه حریم خصوصی مانند مونرو ذخیره نداشتند که مسلماً ردیابی آن‌ها بسیار دشوارتر است. در حال حاضر، کیف‌پول‌های رمزنگاری لازاروس همچنان فعال است و آخرین تراکنش آن‌ در تاریخ ۲۰سپتامبر ثبت شده است.

 اخبار مرتبط: نگاه موشکافانه به هک کوینکس

21.co همچنین خاطرنشان کرد که دارایی‎‌های این گروه احتمالاً بسیار بیشتر از آن چه گزارش شده است خواهد بود. در این بیانیه آمده است: ما باید توجه داشته باشیم که این یک تخمین حدودی از دارایی‌های رمزنگاری Lazarus Group بر اساس اطلاعات عمومی است. در ۱۳سپتامبر، Cointelegraph گزارش داد که گروه Lazarus حمله‌ای را به صرافی رمزارز CoinEx انجام داده است که حداقل ۵۵میلیون دلار را از آن سقوط کرد.

FBI همچنین انگشت اتهام را به سمت لازاروس((Lazarus) برای هک‌های Alphapo ،CoinsPaid و Atomic Wallet نشانه کرده که مجموعا بیش از ۲۰۰میلیون دلار را این گروه در سال ۲۰۲۳ به سرقت برده است. با این حال Chainalysis گزارش داد که سرقت‌های رمزنگاری شده توسط هکرهای کره شمالی نسبت به سال ۲۰۲۲ به میزان ۸۰٪ کاهش یافته است. تا اواسط سپتامبر هکرهای کره‌شمالی در مجموع ۳۴۰.۴ میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت کرده‌اند که نسبت به رکورد ۱.۶۵ میلیارد دلار دارایی دیجیتال سرقت شده در سال ۲۰۲۲ به طور قابل توجه‌ای کاهش یافته است. اواخر هفته گذشته مقامات فدرال ایالات متحده برای حملات احتمالی به مراکز بهداشتی و درمانی ایالات متحده و نهادهای بخش بهداشت عمومی توسط Lazarus Group هشدار دادند.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید