صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نگاه موشکافانه به هک کوینکس

نگاه موشکافانه به هک کوینکس

در تاریخ ۱۲ سمپتامیر چند اکانت توییتر خبر از هک صرافی کوینکس دادند. بعد از چندین خبر ضد و نقیض اکانت توییتر کوینکس خبر از هک و تخلیه کیف پول برخی کاربران منتشر کرد.

میزان وجه هک شده

طبق بررسی تیم پنتا تعداد آدرس‌های مشکوک به حد کوینکس به بیش از ۴۷ ادرس و ۲۵ بلاکچین رسیده است. و در مجموع حدود ۵۴ میلیون دلار از این صرافی به سرقت رفته است. در ادامه به بررسی شبکه‌های بلاکچین مشکوک کوینکس می‌پردازیم.

بلاکچین بیت‌کوین

به یک آدرس ۲۳۱ بیت‌کوین واریز شده است که همچنان جابه‌جا نشده است.

بلاکچین اتریوم

۱۵ آدرس مشکوک شناسایی شده است که در مجموع ۶۵۰ تتر از آن‌ها جابه‌جا شده و به مقصد صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ منتقل شده است.

بلاکچین لایت‌کوین

یک آدرس مشکوک شناسایی شده است که از این آدرس ۵۴۳۵ لایت‌کوین به سرقت رفته است. ۲ روز پس از هک این رمزارزها به صرافی‌های بزرگ مانند بایننس و کوین‌بیس منتقل شده‌اند.

بلاکچین بیت‌کوین‌کش

یک آدرس مشکوک شناسایی شده است که مبلعی در حدود ۲۳۰۰ بیت‌کوین‌کش به سرفت رفته است و چند مسیر و مرحله به صرافی بایننس رسیده است.

بلاکچین بایننس اسمارت چین

۴ آدرس مشکوک شناسایی شده است که در مجموعه ۳۲ هزار BNB از آن‌ها به سرقت رفته است. از این مقدار تنها ۲ هزار جابه‌جا شده است و باقی آن‌ها هنوز در حساب‌ها هستند. حدود ۷۰ میلیون توکن BRG با چند واسطه به آدرس متعلق به یکی از لیدرهای کامیونیتی RBG واریز شده است.

بلاکچین اتریوم کلاسیک

۲ آدرس مشکوک شناسایی شده که در مجموع ۷۴۳۴ اتریوم کلاسیک از آن‌ها به سرقت رفته است. دو روز پس از هک تمام رمزارزهای سرفتی به حسابی در بایننس منتقل شدند.

منبع: گزارش پنتا

سینا فایضی

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید