صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نبرد نیجریه با رمزارزها

نبرد نیجریه با رمزارزها

کار برای شرکت‌های رمزارز در نیجریه با اقدامات شدید دولت این کشور علیه آن‌ها، بسیار سخت شده است. این درگیری چند هفته پیش آغاز شد، زمانی که بانک مرکزی نیجریه (CBN) برخی از شرکت‌های رمزارز را به معاملات غیرقانونی ارز خارجی متهم کرد. CBN می‌گوید این شرکت‌ها مسئول تضعیف نرخ ارز نایرا هستند.

در پی این اتهامات، به شرکت‌های بزرگ فناوری مالی مانند اوپای (OPay)، پالم‌پی (PalmPay)، بانک کودا (Kuda Bank) و مونی‌پوینت (MoniePoint) دستور داده شد تا دیگر مشتری جدید جذب نکنند. سایر پلتفرم‌های رمزارز مانند بایننس، کراکن و کوین‌بیس نیز هدف قرار گرفتند. این نبرد ارزی زمانی شدت گرفت که دو نفر از مدیران ارشد بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز جهان، پس از سفر به ابوجا، پایتخت نیجریه، بازداشت (bāzdāsht) شدند. تیگران گامباریان، یکی از این افراد، همچنان در زندان است و در انتظار جلسه رسیدگی برای آزادی با وثیقه در ۱۷ مه است.

مقامات نیجریه بایننس را متهم می‌کنند که طی هفت سال گذشته بیش از ۲۶ میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی ارز خارجی انجام داده و از مقررات تجاری مناسب پیروی نکرده است. آن‌ها بر این باورند که اقدامات بایننس و پلتفرم‌های مشابه، مسئول سقوط شدید نرخ نایرا در برابر دلار آمریکا در اوایل سال جاری هستند.

کمیسیون مبارزه با فساد (EFCC) بیش از ۱۱۰۰ حساب بانکی را که مظنون به معاملات غیرقانونی ارز خارجی و پولشویی هستند، مسدود (masdūd) کرده است. سازمان بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز سال گذشته خود هشدار داده بود که:

فعالیت بایننس در نیجریه غیرقانونی است.

در پی این سرکوب، شرکت‌های بزرگ فناوری مالی به مشتریان خود در مورد معاملات رمزارز هشدارهای جدی داده‌اند. شرکت‌هایی مانند اوپای و پاگا اعلام کرده‌اند که حساب‌هایی که در چنین فعالیت‌هایی شرکت می‌کنند، مسدود (masdūd) شده و اطلاعات کاربر با رگولاتورها به اشتراک گذاشته خواهد شد.

به نظر می‌رسد دولت نیجریه مصمم است تا سفته‌بازی ارزی و جریان‌های مالی غیرقانونی را که نرخ نایرا را بی‌ثبات می‌کند، مهار کند. با این حال، بایننس ادعا می‌کند که اتهامات علیه آن‌ها بی‌اساس است و این امر زمینه‌ساز یک دعوای حقوقی بزرگ در دادگاه برای آینده رمزارزها در بزرگترین اقتصاد آفریقا می‌شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید