صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افزایش ناگهانی عرضه استیبل کوین‌ها، امید به تقویت بازار بیت‌کوین را برانگیخت

افزایش ناگهانی عرضه استیبل کوین‌ها، امید به تقویت بازار بیت‌کوین را برانگیخت

استیبل کوین

پس از یک دوره انقباضی با تجزیه و تحلیل داده‌های اخیر متوجه رشد جدید عرضه پنج استیبل کوین برتر USDT، USDC، BUSD، TUSD و DAI  خواهیم شد. در پی روند صعودی سال ۲۰۲۱، عرضه کل این استیبل‌کوین‌ها از ۲۵ میلیارد دلار به عدد حیرت‌انگیز ۱۶۲ میلیارد دلار در فوریه ۲۰۲۲ رسید. هرچند بالا و پایین‌های بسیاری در این مسیر تجربه کرد و باعث شد عرضه نیز کاهش پیدا کند و در نهایت قیمت بیت‌کوین (BTC) در سال ۲۰۲۲ نزول کرد. تاکنون،عرضه ترکیبی پنج استیبل کوین برتر تقریباً ۱۲۰ میلیارد دلار است.

امروز برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲، شاهد افزایش عرضه این استیبل کوین‌های پیشرو در بازار هستیم. اتفاقا این افزایش عرضه استیبل‌کوین‌ها با افزایش ناگهانی بیت‌کوین همزمان شده که پس از یک بازار نزولی طولانی می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت بالقوه نقدینگی به زنجیره باشد و یک امتیاز مثبت برای بیت‌کوین به‌شمار می‌رود.

با بررسی CryptoSlate این فرضیه بیشتر تأیید می‌‌شود و هجوم استیبل کوین‌ها به بیت‌کوین یکی از کاتالیزورهای اصلی صعود قیمت به بالای سطح ۳۰ هزار دلاری در اکتبر شناخته می‎شود. بنابراین، پیگیری این روند رشد عرضه استیبل‌کوین‌ها می‌تواند برای پیش‌بینی پویایی بازار بیت‌کوین حیاتی باشد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید