صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : اطلاعات جدید درباره پرونده کلاهبرداری صرافی JPEX منتشر شد

اطلاعات جدید درباره پرونده کلاهبرداری صرافی JPEX منتشر شد

jpex

دادستان‌های تایوان افراد جدیدی را در رابطه با پرونده صرافی ارزهای دیجیتال شناسایی کردند. یکی از آن‌ها چانگ تونگ-یی (Chang Tung-ying) شریک ارشد دفتر JPEX در تایوان است. در این پرونده همچنین ۹ مکان مرتبط با کلاهبرداری بازجویی شد و به همراه چانگ ۳ نفر دیگر را احضار کردند. Chang و Shih Yu به دلیل نقض قانون بانکداری و قانون کنترل پولشویی مظنون اعلام شدند. سایر متهمان، از جمله فروشندگان JPEX، آزاد شدند.


JPEX، که زمانی یک صرافی ارز دیجیتال موفق بود، در اواسط سپتامبر ۲۰۲۳ به طور ناگهانی برخی از خدمات خود را متوقف کرد و به بحران نقدینگی اشاره کرد که  به‌خاطر رفتار ناعادلانه چندین مؤسسه در هنگ کنگ ایجاد شده است. فروپاشی ناگهانی این صرافی، اتهاماتی را درباره گمراه کردن سرمایه‌گذاران توسط JPEX و  احتمال کلاهبرداری آن‌ها برانگیخت. کمی بعد پلیس هنگ کنگ برای بررسی تخلفات صرافی JPEX کارگروه مخصوص تشکیل می‌دهد و عقب‌نشینی آن‌ها به یک رسوایی بزرگ در صنعت تبدیل شد.

 

به گزارش کوین‌تلگراف تا ۲۵ سپتامبر، حداقل ۱۱ مظنون را در پرونده JPEX دستگیر شدند در حالی که متهمان اصلی هنوز در حال فرار هستند.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

ریال دیجیتال از تیر ماه در جزیره کیش عملیاتی می‌شود

ریال به شکل الکترونیکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تتر از استیبل کوین جدیدش با پشتوانه طلا رونمایی کرد

تتر یکی از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال، سرانجام از محصول جدید…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خطر متمرکز بودن دوج کوین در پلتفرم رابین‌هود

پلتفرم رابین‌هود با ارائه معاملات دوج‌کوین، در میان کاربران آمریکایی به شهرت…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید