صفحه اصلی > اخبار : معمای نهنگ ۱۳۴ میلیون دلاری

معمای نهنگ ۱۳۴ میلیون دلاری

یک نهنگ ناشناس بیت‌کوین بیش از صد میلیون دلار رمزارز را از یک صرافی متمرکز  ارز دیجیتال خارج کرد. براساس داده‌های جدیدی که پلتفرم وال‌آلرت (Whale Alert) منتشر کرده، یک سرمایه‌گذار ارز دیجیتال، ۵,۱۴۰ بیت‌کوین را از یک صرافی متمرکز در دبی به کیف پولی ناشناس ارسال کرده است. ارزش این بیت‌کوین‌های ارسال شده، حدود ۱۳۴ میلیون دلار است که از صرافی بای‌بیت (Bybit) واقع در دبی منتقل شده است.

داده‌های تحلیلی پلتفرم سنتیمنت (Santiment) نشان‌ می‌دهد که میزان تراکنش‌های بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح خود در شش سال گذشته رسیده است. براساس داده‌های این شرکت، سرمایه‌گذاران نخستین ارز دیجیتال در بازار به طور متوسط ۵۷,۴۰۰ BTC با ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار دلار را در هر هفته معامله کرده‌اند.

 

علاوه بر انتقال ۱۳۴ میلیون دلار بیت‌کوین به یک کیف پول ناشناس، پلتفرم وال‌آلرت متوجه شده که بسیاری از نهنگ‌ها رمزارزهایشان را از صرافی‌های متمرکز خارج کرده‌اند. در چند روز اخیر، ۲,۹۱۰ بیت‌کوین که ارزشی بالغ بر ۷۶,۰۱۰,۳۸۱ دلار دارد از صرافی آمریکایی کوین‌بیس خارج و به کیف پول ناشناسی واریز شد. نهنگ دیگری ۴۰۰۰ بیت‌کوین را از صرافی بیت‌فینکس به یک کیف پول ناشناس منتقل کرد. دو نهنگ دیگر نیز مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال خود را از صرافی‌های جمینی و بایننس خارج کرده‌اند.

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید