صفحه اصلی > اخبار : یکی از بنیان‌گذاران MakerDAO استفاده از فورک سولانا(Solana) را برای زنجیره بومی خود پیشنهاد می‌کند 

یکی از بنیان‌گذاران MakerDAO استفاده از فورک سولانا(Solana) را برای زنجیره بومی خود پیشنهاد می‌کند 

فورک سولانا

هرچند سولانا ابتدا فعالیت خود را بر بستر اتریوم آغاز نمود اما کریستنسن که یکی از بنیان‌گذاران MakerDAO است پیشنهاد داده که برای فعالیت‌های آینده خود از بلاکچین سولانا استفاده شود.به اعتقاد وی سولانا(Solana) برای ساخت «بلاک چین‌های بسیار کارآمد» بهینه شده است.

آخرین مرحله‌ی ارتقای دائو که در ماه می با نام  MakerDAO Endgame انتشار یافت شامل بخشی است به نام زنجیره اصلی MakerDAO یا چیزی که در حال حاضر به عنوان “NewChain” نامیده می شود. انتظار می‌رود تکمیل فاز نهایی حدود سه سال طول بکشد و شاهد اجرای مجدد کامل پروتکل Maker در یک بلاک چین مستقل جدید باشیم.

کریستنسن در توئیتی که ده شهریور(1 سپتامبر) منتشر کرد اظهار داشت:

بعد از تحقیقات، من معتقدم که پایگاه کد سولانا باید به عنوان پایه‌ای برای NewChain در نظر گرفته شود.

کریستنسن در طرح پیشنهادی خود که در انجمن MakerDAO عنوان کرد بلاکچین سولانا را بهترین گزینه برای ادامه فعالیت‌هایشان توصیف نمود. به اعتقاد وی سولانا دارای 3 ویژگی مهم است که از آن می‌توان به عنوان زیرساخت NewChain استفاده کنند.

 

اولین ویژگی که کریستنسن به آن اشاره نمود، کیفیت فنی بلاکچین سولانا است که به اعتقاد وی بهینه‌سازی شده و بسیار کارآمد است. سولانا بعد از عبور موفقیت‌آمیز از چالش‌ها، امروزمی‌تواند با توجه به اهداف NewChain در رفع نواقص فنی میکر به خوبی کمک کند.

ویژگی دوم حفظ ثبات و انعطاف‌پذیری سولانا بود که از نظر کریستنسن دارای اهمیت است. به عقیده وی بعد از تمام چالش‌هایی که در فضای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد و با عبور از انفجار FTX، سولانا توانسته است خود را در این فضا حفظ کند و به این ترتیب میکرمی‌تواند به عنوان راهی مقرون به صرفه برای ساختن NewChain  با اطمینان از بسترآن استفاده نماید.

در پایان کریستنسن عنوان کرد، قابلیت appchain در سولانا این امکان را برای MakerDAO فراهم می‌کند تا به راحتی از آن برای توسعه‎‌ NewChainاستفاده نماید.

وقتی در توییت دوباره از کریستنسن درباره انتخاب سولانا سوال شد وی در پاسخ عنوان کرد: بستر اتریوم به دلیل کاربرانی که دارد برای ساختن قراردادهای هوشمند مناسب است اما در حال حاضر در قسمت backend ویژگی‌‎های لازم را برای MakerDAO ندارد.

NewChain سازنده نشانه حکومتی MakerDAO است و اساساً به عنوان یک پشتیبان برای توکنومیک و امنیت حاکمیتی پروژه SubDAO عمل خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید