صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بزرگ‌ترین دارندگان بیت‌کوین در سال 2024 کدامند؛ آیا ساتوشی دوباره فعال شده است؟

بزرگ‌ترین دارندگان بیت‌کوین در سال 2024 کدامند؛ آیا ساتوشی دوباره فعال شده است؟

بیت‌کوین

شناسایی بزرگ‌ترین دارندگان بیت‌کوین به خاطر تاثیر آن‌ها بر روند بازار و اعتماد سرمایه‌گذاران بسیار بااهمیت است. در ادامه متوجه خواهیم شد پذیرش بیت‌کوین توسط شرکت‌های عمومی، شرکت‌های خصوصی، کشورها، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFs) و شرکت‌های استخراج‌کننده چگونه بر بازار تاثیر می‌گذارند.

وقتی شرکت‌های عمومی در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند این اقدام آن‌ها می‌تواند بر اعتماد سرمایه‌گذاران تاثیر بگذارد و نشان‌دهنده‌ی اعتقاد آن‌ها به آینده‌ی مثبت این ارز دیجیتال است. اما به دلیل اینکه شرکت‌های خصوصی اسناد محرمانه کمتری را افشا می‌کنند نقش آن‌ها در بازار کمتر آشکار است و می‌توان گفت سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها به تقاضای کلی برای بیت‌کوین کمک می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF که این روزها اخبار آن‌ها داغ است باعث می‌شوند دسترسی گسترده‌تری برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین فراهم شود.

ورود برخی کشورها به دنیای بیت‌کوین نشانه‌ پذیرش بیشتر آن‌ کشورهاست و می‌خواهند از پتانسیل بیت‌کوین به عنوان محافظی در برابر نوسانات ارزهای سنتی استفاده کنند. شرکت‌های استخراج‌کننده نیز با ذخیره بیت‌کوین حاصل از فعالیت‌های خود، مستقیم بر میزان عرضه در بازار و در نتیجه بر قیمت آن تاثیر می‌گذارند.

اخبار مرتبط: مدیر عامل Better Markets با تصویب ETF spot بیت‌کوین مخالف است

خبر دیگری که ۲ روز پس از پانزدهمین تولد بیت‌کوین توجه افراد را به خود جلب کرد، انتقال ۲۶.۹۱۷ بیت‌کوین غیرقابل استفاده فردی ناشناس به کیف‌پول Genesis ساتوشی بود. ارزش کل این بیت‌کوین‌ها ۱.۱۹ میلیون دلار بوده ولی انگیزه این فرد از انجام چنین تراکنشی برای همگان مبهم است، زیرا بیت‌کوین‌های ارسالی قابل خرج کردن نیستند. این کیف پول به خاطر قوانین اولیه بیت‌کوین نمی‌تواند تراکنشی انجام دهد، بنابراین احتمال ارتباط با ساتوشی ناکاموتو وجود ندارد. برخی افراد معتقدند این اقدام ممکن است تلاش برای تأثیرگذاری بر بازارباشد که این روزها در انتظار تایید ETF به‌سر می‌برد.  نظر شما درباره این انتقال چیست؟ چرا کسی چنین کاری انجام می‌دهد؟

منبع : cryptoslate.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید