صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : جاستین سان اتهام تامین مالی تروریسم را رد کرد

جاستین سان اتهام تامین مالی تروریسم را رد کرد

ترون

بنیان‌گذار بلاک‌چین ترون، متهم شده که پروتکل او مناسب سازمان‌های تروریستی طراحی شده است. سان این ادعا را رد کرد و گفت :  اولویت اصلی ترون حفظ تمرکززدایی و همچنین اطمینان از ایمن بودن دارایی‌های کاربران است.

گزارش جدیدی نشان می‌دهد که بین ژوئیه ۲۰۲۱ و اکتبر ۲۰۲۳، دفتر ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل ۱۴۳ کیف پول ترون را توقیف کرده است. جاستین سان توییتی در این باره منتشر کرد:

در حالی که ما متعهد به مبارزه با تامین مالی تروریسم هستیم اما ترون در شبکه جهانی اداره می‌شود، نه او و نه تیمش تعیین نمی‌کنند که چه کسی از پروتکل استفاده کند. اولویت اصلی ما حفظ تمرکززدایی، اطمینان از ایمنی دارایی‌های همه و ارائه تراکنش‌های فوری، مقرون به صرفه و قابل اعتماد است.

بر اساس ادعای گروهی از کارشناسان بسیاری از سازمان‌های تروریستی اکنون ترجیح می‌دهند وجوه را از طریق پروتکل ترون منتقل کنند زیرا سریع‌تر و ارزان‌تر از شبکه بیت‌کوین است. بعد از این خبر ۱۴۳ کیف‌پول ترون توقیف شد.

در گزارش رویترز آمده است، ۸۷ کیف پول ترون که امسال توسط مقامات اسرائیلی توقیف شده است متعلق به حزب الله و ۵۶ کیف پول دیگر متعلق به حماس بوده است. هر دو سازمان توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا و اسرائیل به عنوان سازمان تروریستی شناخته می‌شوند.

 شایعه شده است بنیانگذار ترون پس از  مدیرعامل بایننس، هدف بعدی قانون‌گذاران آمریکایی است.

منبع: news.bitcoin.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید