صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین در حال حاضر پر ریسک است؟

آیا سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین در حال حاضر پر ریسک است؟

bitcoin-risk

شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای پلتفرم تحلیلی Glassnode نشان می‌دهند که بیت‌کوین در مراحل اولیه یک بازار صعودی قرار دارد اما این شاخص‌ها ارزش بلندمدت بیت‌کوین را نسبت به ارزش بازار آن سنجیده و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت به سودآوری قابل توجهی دست یافته‌اند.

یکی از این شاخص‌ها، نسبت ارزش بازار بلندمدت به ارزش تحقق‌یافته (MVRV) است؛طبق این شاخص در حال حاضر بیت‌کوین از ریسک متوسط عبور کرده و به ریسک بالا رسیده است. با وجود افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین، از مجموع ۱۰ شاخص، ۷ شاخص دارای ریسک «بالا» یا «خیلی بالا» هستند این یعنی سود تحقق‌یافته توسط سرمایه‌گذاران کم است.

از طرف دیگر، تقاضا برای فضای بلاک بیت‌کوین و سود کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاران جدید در سطح ریسک پایین قرار دارند. دلیل افزایش قیمت بیت‌کوین به کاهش خروج سرمایه از Grayscale Bitcoin Trust و افزایش ورودی به صندوق‌های ETF بیت‌کوین نسبت داده می‌شود.

داده‌ها نشان می‌دهند که ورودی‌های جدید به صندوق‌های ETF بیت‌کوین در تاریخ ۹ فوریه به بالاترین میزان خود رسیده و خروج سرمایه از Grayscale Bitcoin Trust نیز در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.

اخبار مرتبط: چرا متاورس در حال بازگشت است؟

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید