صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نگرانی‌های بزرگ درباره دخالت آمریکا بر آینده بیت کوین

نگرانی‌های بزرگ درباره دخالت آمریکا بر آینده بیت کوین

us-cryptos

تایید صندوق‌های قابل معامله بیت کوین (ETF) در ابتدا باعث خوشحالی طرفداران ارزهای دیجیتال شد چون سهولت دسترسی را برای تمام افراد به ارمغان می‌آورد، اما این صندوق‌ها معایبی مانند وابستگی به مؤسسات مالی بزرگ

ازجمله جی‌پی مورگان(JPMorgan) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) را به همراه دارند که باعث دور شدن از فلسفه اصلی بیت‌کوین خواهند شد.

سناتور وارن (Warren) نیز با لایحه ضدپولشویی دارایی‌های دیجیتال، دستور به استفاده از نهادهای متمرکز برای نگهداری بیت کوین را مطرح می‌کند که باعث افزایش نگرانی‌ها درباره متمرکز شدن بازارمزارزها می‌شود، چرا که با این طرح عملا خودنگهداری بیت کوین غیرممکن خواهد شد.

از پیامدهای احتمالی این طرح می‌توان به عقب ماندن آمریکا از بازارهای جهانی و سلطه آسیا، نقض آزادی و نوآوری در آمریکا، احتمال طرح دعوی قانونی برای دفاع از حق نگهداری شخصی بیت کوین اشاره کرد.

تایید ETFهای بیت‌کوین و لایحه وارن، آینده بیت کوین در آمریکا را تهدید می‌‌کنند و این اتفاقات می‌توانند به سلطه آسیا در بازارهای رمزارز و عقب ماندن آمریکا از نوآوری منجر شوند.

اخبار مرتبط: بررسی ارتباط بیت‌کوین و نرخ بهره در سال 2024

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید