صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بررسی ارتباط بیت‌کوین و نرخ بهره در سال 2024

بررسی ارتباط بیت‌کوین و نرخ بهره در سال 2024

fundstrat-bitcoin

علی‌رغم تورم بالا در آمریکا و احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، دارایی‌های پر ریسک مانند بیت‌کوین واکنش خوبی از خود نشان داده‌اند. تحلیلگران معتقدند بازار برای رسیدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت آماده شده است و افت موقت قیمت بیت‌کوین بعد از گزارش تورم آمریکا، بلافاصله با بازشدن بازار آسیایی جبران شد و به سرعت به قیمت نزدیک به ۵۰ هزار دلار بازگشت.

هرچند احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس کم است، اما به نظر می‌رسد بازار با این واقعیت کنار آمده و به نرخ بهره بالاتر عادت کرده است. طبق پیش‌بینی‌های بازار نشان می‌دهد که احتمال رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی در سال ۲۰۲۴، ۵۹٪ و احتمال دستیابی با این قیمت قبل از اتریوم، ۶۶٪ است.

در حالت کلی تا زمانی که نشانه‌هایی از کاهش تورم و بهبود شرایط اقتصادی دیده نشود، بعید است فدرال آمریکا برای کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال جاری اقدام کند.

اخبار مرتبط: شاخص ترس و طمع به بالاترین سطح 16 ماه گذشته رسید

منبع : coindesk.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید