صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال برای دومین ماه متوالی از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت

سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال برای دومین ماه متوالی از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت

سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه ارزهای دیجیتال، با عبور از مرز ۱ میلیارد دلار برای دومین ماه پیاپی، نشان‌دهنده‌ی تداوم علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به این صنعت است. در ماه آوریل، مجموعاً ۱.۰۲ میلیارد دلار در ۱۶۱ دور سرمایه‌گذاری جذب شد که کمی پایین‌تر از ۱.۰۹ میلیارد دلار در ۱۸۶ دور ثبت‌شده در ماه مارس است. این دستاورد، اولین بار از اکتبر-نوامبر ۲۰۲۲ است که صنعت کریپتو دو ماه متوالی را با تأمین مالی‌ای فراتر از ۱ میلیارد دلار تجربه می‌کند.

چندین جذب سرمایه قابل توجه به این نقطه عطف کمک کرده‌اند. سکیوریتیز(Securitize)، شرکتی متخصص در توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی(RWA)، ۴۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری به رهبری بلک‌راک را تأمین کرد. موناد، یک بلاک‌چین لایه ۱ که اغلب با عنوان «قاتل سولانا» شناخته می‌شود، سرمایه‌گذاری هنگفت ۲۲۵ میلیون دلاری از پارادایم و کوین‌بیس ونچرز دریافت کرد. علاوه بر این، آرادین، یک استارت‌آپ زیرساخت بلاک‌چین، ۸۰ میلیون دلار تأمین مالی دریافت کرد، در حالی که برچین، یک بلاک‌چین لایه ۱ مبتنی بر کاسموس، ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

با بررسی تخصیص بودجه در سال ۲۰۲۴، شرکت‌های زیرساخت بلاک‌چین با ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر، به‌عنوان دریافت‌کنندگان برتر ظهور کرده‌اند. پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) با ۶۲۶ میلیون دلار، از نزدیک آن ها را دنبال می‌کنند. از سوی دیگر، سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) تاکنون در سال جاری تنها ۳ میلیون دلار بودجه دریافت کرده‌اند که کمترین میزان سرمایه‌گذاری است.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر tera Capital و Paradigm در حال حاضر به دنبال جذب بودجه قابل توجهی برای صندوق‌های جدید ارز دیجیتال هستند. tera Capital قصد دارد ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری کند که از ماه می ۲۰۲۲، زمانی که آندریسن هوروویتز مبلغ رکوردشکنی ۴.۵ میلیارد دلار را جمع‌آوری کرد، بزرگترین رقم در صنعت کریپتو خواهد بود. در همین حال، آندریسن هوروویتز اخیراً ۷.۲ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف فناوری جذب کرده است، اما تصمیم گرفته است بودجه اضافی را به صندوق متمرکز بر ارز دیجیتال خود اختصاص ندهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید