صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : به‌روزرسانی Dencun اتریوم، با موفقیت روی شبکه آزمایشی اجرا شد

به‌روزرسانی Dencun اتریوم، با موفقیت روی شبکه آزمایشی اجرا شد

ethereum-dencun

بنیاد اتریوم (ETH) اعلام کرد که ارتقاء شبکه Dencun با موفقیت روی تمام شبکه‌های آزمایشی فعال شده است. این ارتقاء که در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۴ روی شبکه اصلی اتریوم اجرا خواهد شد، گام مهمی در جهت افزایش مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه تراکنش‌های کاربران است.

ویژگی کلیدی این بروزرسانی، معرفی “داده های موقت” است که از طریق پروتکل بهبود اتریوم ۴۸۴۴ (EIP-4844) اجرا شده و با نام «پیش-شاردینگ» شناخته می‌شود. این قابلیت هزینه تراکنش‌های لایه ۲ را کاهش داده و استفاده از اتریوم را برای کاربران مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند. به‌روزرسانی جدید از رشد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) و کاربران اتریوم پشتیبانی می‌کند.

برای استفاده از شبکه به‌روزرسانی شده، کاربران و اپراتورهای نود باید نرم افزار خود را به نسخه‌های جدید معرفی شده توسط بنیاد اتریوم ارتقا دهند.

به‌روزرسانی دنکن در نهایت ظرفیت پردازش تراکنش‌های اتریوم را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد و پتانسیل رسیدن به بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد.

اخبار مرتبط: اتریوم به 3٬000 دلار رسید و از رشد بیت‌کوین سبقت گرفت

منبع: bitcoinist.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید