صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : با افزایش ۲۷٪ قیمت بیت‌کوین در طول تنش‌های منطقه‌ای کل بازارها به چالش کشیده شدند

با افزایش ۲۷٪ قیمت بیت‌کوین در طول تنش‌های منطقه‌ای کل بازارها به چالش کشیده شدند

درگیری اخیر اسرائیل باعث واکنش شدید بازارهای مالی از جمله بازارهای سهام، بازارهای ارز و طلا و … شده است.  از تاریخ از ۷ اکتبربیت‌کوین ۲۷٪ افزایش یافته و از حدود ۲۸,۰۰۰ دلار به حدود ۳۵,۰۰۰ دلار رسید. در حالی که سایر بازارها شرایط متفاوتی را تجربه کرده‌اند. همراه دیفایر وضعیت سایربازارها طی این مدت را مرور کنید؛ 

طلا که به‌طور سنتی یک سرمایه‌گذاری امن محسوب می‌شود بعد از این درگیری واکنش کم‌رنگ‌تری نشان داد. بازار نفت هم بعد از این اتفاق با رکود غیرمنتظره‌ای مواجه شد. در طول سه رکود گذشته در سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۸ و ۲۰۲۰، هر بار شاهد سقوط قابل توجه بازار نفت بودیم.  این الگو نشان می‌دهد که کاهش فعلی قیمت‌های نفت می‌تواند به‌طور بالقوه سیگنال‌دهنده کند شدن یا رکود اقتصادی قریب‌الوقوع باشد.

 در حالی که بانک‌های مرکزی با برخی از بالاترین نرخ‌های بهره درچندوقت گذشته برای مهار رشد و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند، به نظر می‌رسد بعد از این اتفاق  صنعت نفت بیشترین آسیب را دیده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: bard.google.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید