صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پس از 17 ماه ورود سرمایه خالص به بازارسرمایه اتفاق افتاد

پس از 17 ماه ورود سرمایه خالص به بازارسرمایه اتفاق افتاد

inflow

طبق داده‌های منتشر شده از Glassnode بعد از گذشت بیشتر از یک سال از طریق استیبل‌کوین‌ها یا توکن‌های وابسته به دلار آمریکا پول وارد بازار شده است. از سال ۲۰۲۰ استیبل‎‌کوین‌ها به طور گسترده برای تأمین مالی خریدهای ارزهای دیجیتال استفاده شده‌اند. بنابراین افزایش عرضه استیبل‌کوین‌ها به عنوان فشار خرید بالقوه در نظر گرفته می‌شود که سرمایه‌گذاران ممکن است برای خرید ارزهای دیجیتال یا استفاده از آن به عنوان حاشیه در معاملات قراردادهای آتی استفاده کنند.

در ۱۴ نوامبر Reflexivity Research در ایمیلی به مخاطبالن خود گفت:

 این هفته، تغییر ۹۰روزه در عرضه تجمعی استیبل‌کوین‌ها برای اولین بار بعد از ۱.۵ سال مثبت شد.  این نشان‌دهنده افزایش نقدینگی در زنجیره است که از طریق استیبل‌کوین‌ها بیان می‌شود و می‌توان آن را به عنوان نشانه‌ای از ورود سرمایه تلقی کرد.

به گزارش کوین‌دسک این تغییر در حالی صورت می‌گیرد که بیت‌کوین (BTC) امسال دو برابر شده و به بیش از ۳۵۰۰۰دلار رسیده است، و اکثر سودها عمدتا به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه قانون‌گذاران ایالات متحده به زودی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را  تایید خواهند کرد.

این شاخص در نیمه اول ماه مه ۲۰۲۲ منفی شد، زیرا توکن LUNA بلاک‌چین قرارداد هوشمند Terra، که برای تثبیت استیبل‌کوین الگوریتمی UST بلاک‌چین طراحی شده بود از ۸۰ دلار به چند سنت کاهش یافت و باعث نابودی میلیاردها دلار از ثروت سرمایه‌گذاران شد. نقدینگی در ماه‌های بعدی همچنان از بازار خارج شد، زیرا ورشکستگی چندین صندوق، وام‌دهندگان ارزهای دیجیتال و صرافی FTX باعث کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران شد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید