صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مخالفت Coin Center با لایحه جدید استیبل کوین‌ها در امریکا

مخالفت Coin Center با لایحه جدید استیبل کوین‌ها در امریکا

coin-center-opposes-stablecoin

سناتورهای امریکایی روز چهارشنبه لایحه‌ای در مورد پرداخت‌ استیبل‌کوین‌ها ارائه کردند. این قانون با افزایش محبوبیت و پذیرش استیبل‌کوین‌ها به عنوان جایگزینی راحت برای دلار آمریکا به دنبال محافظت از منافع سرمایه‌گذاران است. قانون استیبل‌کوین پرداخت Lummis-Gillibrand شامل بسیاری از مفاد مهم از جمله انطباق کامل اپراتورهای استیبل کوین با مقررات ضد پولشویی و تحریم‌های موجود در ایالات متحده است. همچنین، این لایحه خواستار ایجاد یک چارچوب نظارتی است که بدون مشکل سیستم بانک‌‎داری دوگانه را حفظ کند.

سازمان طرفدار ارزهای دیجیتال، مرکز کوین، علیه لایحه قانونی جدیدی که هدف آن تنظیم استفاده و عملیات استیبل کوین است،  بیانیه ای عمومی منتشر کرده -Gillibrand را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آن را “غیرقانونی” و ضد نوآوری توصیف کرد.مهم‌تر اینکه، این لایحه دو حزبی از همه صادرکنندگان استیبل‌کوین می‌خواهد که پشتیبانی ۱:۱ را حفظ کنند، که به طور موثر استفاده از استیبل‌کوین‌های الگوریتمی را غیرقانونی می‌کند.

با این حال، مرکز کوین همچنین پس از سقوط اکوسیستم لونا در سال ۲۰۲۲، نگرانی در مورد استیبل کوین‌های الگوریتمی را تایید کرد. آنها پیشنهاد می‌کنند که مجلس سنا ایالات متحده به جای اجرای ممنوعیت کلی بر استیبل کوین‌های الگوریتمی که آنها را “ضد نوآوری” می‌دانند، مجبور کند  که صادرکنندگان این توکن ها در SEC ثبت نام کنند.

گروه طرفدار ارز دیجیتال ایالات متحده همچنین راه‌حل دیگری را در «قانون شفافیت برای استیبل کوین‌های پرداختی» که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد، برجسته می‌کند. این قانون به دنبال الزام همه استیبل کوین‌های الگوریتمی تازه راه‌اندازی شده برای گذراندن یک دوره تعلیق دو ساله است. در حالی که مرکز کوین با تعلیق  موافق نیست.

عرضه استیبل کوین در سال ۲۰۲۴ تا ۲۲% افزایش یافته است.

طبق داده های دیفای لاما  کل ارزش بازار استیبل کوین در طول سال ۲۰۲۴ همچنان به رشد خود ادامه داده است. ارزش کل بازار استیبل کوین از ۱۳۹.۳۴۲ میلیارد دلار در اول ژانویه ۲۰۲۴با ۲۱.۹۵٪ افزایش به ارزش فعلی ۱۵۸.۹۵۷ میلیارد دلار رسیده است. از این مقادیر، تتر یو اس دی (USDT) با ارزش بازار ۱۰۹.۸۴ میلیارد دلار، سلطه کامل ۶۹.۱۰ درصدی را نشان می‌دهد. تنها استیبل کوین دیگر با سهم بازار قابل توجه (۲۰.۹۰%) یو اس دی کوین (USDC) با ارزش بازار ۳۳.۲۲۳ میلیارد دلار است. سایر استیبل کوین های قابل توجه عبارتند از دای (DAI)، فرست دیجیتال یو اس دی (FUSD) و آتنا یو اس دی ای (USDe).

منبع: bitcoinist.com

اخبار مرتبط: ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

انتقال 1 میلیار دلار بیت‌کوین با کارمزد ۷ دلاری بانکداری سنتی را به چالش کشید!

انتقال بیت‌کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، تنها با پرداخت…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید