صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : احتمال دسترسی چینی‌ها به ETF بیت‌کوین هنگ‌کنگ

احتمال دسترسی چینی‌ها به ETF بیت‌کوین هنگ‌کنگ

باز شدن معاملات صندوق های ETF بیت کوین و اتر در هنگ کنگ، راه جدیدی برای سرمایه گذاران آسیایی ایجاد کرده است. هرچند حجم معاملات این صندوق ها در هفته اول، به پای همتایان آمریکایی شان نرسید، اما نزدیکی هنگ کنگ به چین، گمانه زنی‌ها درباره دسترسی سرمایه گذاران چینی به آنها را تقویت کرده است.

ریچارد بای ورث، سرمایه گذار سرشناس بیت‌کوین، با اشاره به احتمال اضافه شدن این ETFها به برنامه “استاک کانکت”، هیجان را در شبکه های اجتماعی بالا برده است. استاک کانکت به سرمایه گذاران واجد شرایط اجازه می‌دهد تا با سهمیه مشخص، به سهام بازار دیگر دسترسی داشته باشند.

با وجود سابقه ضد رمزارز چین، سخنان بای ورث، بحث داغی را در فضای مجازی رقم زده است. برایان پایک، یکی دیگر از چهره‌های مطرح این حوزه، با اشاره به املاک خالی فراوان در چین، عنوان می کند که دولت چین به دنبال راهکاری جایگزین برای کاهش نارضایتی‌های اجتماعی است.

برخی توافقات تجاری مانند “استاک کانکت” و “QDII” و “MRF” می توانند مسیری برای دسترسی چینی ها به این صندوق‌ها باشند. هرچند چین در سال ۲۰۲۱ استخراج بیت‌کوین و فعالیت صرافی‌های خارجی را ممنوع کرد، اما دادگاه‌های این کشور در برخی مناطق، بیت‌کوین را به عنوان دارایی قانونی به رسمیت شناخته اند.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید