صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : رئیس بانک مرکزی: ما به دنبال قانونی کردن ارزهای دیجیتال هستیم

رئیس بانک مرکزی: ما به دنبال قانونی کردن ارزهای دیجیتال هستیم

 رئیس بانک مرکزی اعلام کرده است که این نهاد در حال تغییر سیاست‌های خود در قبال رمزارزها است. هدف اصلی این تغییرات، تبدیل رمزارزها به ارز قانونی است که به ارتقای فعالیت‌های صادراتی و وارداتی کشور کمک کند.

“محمدرضا فرزین”، رئیس کل بانک مرکزی در افتتاحیه دهمین همایش سالانه بانکداری‌ الکترونیک و نظام‌های پرداخت اظهار کرد: “بانک مرکزی از سال‌ها قبل سیاستی را در برابر رمزارزها پیگیری کرده است و آن سیاست این است که رمزارزها بتوانند به صورت قانونی وارد می‌شوند و به صادرات و واردات کشور کمک کنند.”

فرزین اظهار کرد: “در کشور ما، محدودیت‌هایی در مبادلات داخلی وجود دارد تا جلوی پولشویی گرفته شود. این سیاست در بسیاری از کشورهای جهان رایج است و برخی از کشورها، مانند چین، سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری را اجرا می‌کنند.”

به گفته فرزین، رئیس کل بانک مرکزی، این نهاد قصد دارد به این حوزه نگاه مجددی داشته باشد. وی اظهار کرده است: “ما قصد داریم بررسی کنیم که آیا مقررات فعلی به اقتصاد و مدیریت آن کمک می‌کنند یا خیر. به‌عنوان بانک مرکزی، مسئولیت داریم تا به ثبات اقتصادی دست یابیم و در صورتی که رمزارزها ابزاری برای این منظور باشند، از آنها استفاده خواهیم کرد.”

رئیس بانک مرکزی با اعتقادی مدعی شده که در صورتی که رمزارز قوانین و مقرراتی دارد که به بانک مرکزی کمک کند، حتماً از آن استفاده خواهند کرد. وی اظهار کرده است: “تیمی در بانک مرکزی مشغول به کار است تا سیاست‌های مربوط به رمزارز را اصلاح و بهبود بخشیم.”

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید