صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی :  کاردانو و پولکادات با هم شریک می‌شوند

 کاردانو و پولکادات با هم شریک می‌شوند

کاردانو و پولکادات

دو شرکت Cardano و Polkadot از همکاری استراتژیکی خود خبر دادند که نقطه عطفی درتکامل قابلیت‌های مقیاس‌پذیری بلاکچین به‌شمار می‌رود. این همکاری بین دو پلتفرم پیشرو بلاکچین، تأثیرات عمیقی بر فضای Web3 خواهد داشت. Polkadot به‌تازگی در یک توییت اعلام کرد:

Cardano از Substrate، برای ساخت پروژه ‘partner chain’ استفاده خواهد کرد.  Substrate اساس SDK Polkadot است که به دلیل سهولت استفاده از آن برای سایر زنجیره‌ها و اکوسیستم‌ها پتانسیل گسترش در سراسر Web3 دارد.

Input Output Global (IOG) از عوامل پشت پرده ADA نیز احترام زیادی به Substrate ابراز کرد. آن‌ها در بیانیه‌ای از آن به عنوان یک «modular framework منبع باز اثبات شده» یاد کردند و هدف خود را برای ارائه یک مجموعه پالت‌های قابل ترکیب برای گسترش دامنه آن اعلام کردند.  چارلز هاسکینسون، چارچوب جدیدی را ارائه کرد که روش‌های جدیدی را برای توسعه‌دهندگان و اعتبارسنج‌ها ارائه می‌کند تا از نقاط قوت هسته‌ای Cardano و برخی فناوری‌های جدید برای ساخت زنجیره‌های شراکتی خود استفاده کنند. هاسکینسون درباره ابتکار جدید خود این‌طور توضیح داد:

اخبار مرتبط: نسل سوم بلاکچین کاردانو پلی بین تمام بلاکچین‌ها

زنجیره‌های جدید با ترکیب فناوری بلاکچین مدولار ایمن، نقدینگی و قابلیت اطمینان بلاکچینCardano، نحوه راه اندازی و بهره برداری از بلاکچین‌های جدید را متحول خواهند کرد. زنجیره‌های شریک بدون قفل شدن در هیچ شبکه یا فناوری از این مزایا بهره‌مند خواهند شد. طراحی Cardano، که لایه تسویه حساب Cardano (CSL) را از لایه محاسباتی Cardano (CCL) جدا می‌کند، یکی از پایه‌های اصلی معماری آن بوده است. هاسکینسون توضیح داد:

CSL ثابت  کرده است که قوی و مقیاس پذیر است و لایه تسویه حساب نهایی بین زنجیره را تشکیل می‌دهد. باوجود زنجیره  جدید شبکه قادر است که لایه محاسباتی خود را با استفاده از یک چارچوب مدولار و اجزای موجود بسازند اما در عین حال همچنان از CSL برای تسویه حساب در سراسر زنجیره ها استفاده کنند.

استفاده از این رویکرد مدولار با Substrate، زنجیره‌های جدید را قادر می سازد تا هر پروتکل اجماعی را پیاده‌سازی کنند و الزامات Minotaur را فراهم می‌کند. این امر چالش‌های کلیدی در فضای بلاکچین، از جمله قابلیت همکاری، امنیت، توکنومیکس و قفل شدن فروشنده را برطرف می‌کند. امنیت توسط اپراتورهای استخر سهام (SPOs) تضمین خواهد شد و پروتکل اجماع چند منبعی Minotaur  امکان مشارکت اعتبارسنج‌ها از اکوسیستم‌های بلاکچین مختلف را فراهم می‌کند. 

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید