صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هاوینگ اتفاق افتاد؛ چرا قیمت بیت‌کوین تغییری نکرد؟

هاوینگ اتفاق افتاد؛ چرا قیمت بیت‌کوین تغییری نکرد؟

halving- bitcoins

بیت کوین رویداد مهم نصف شدن پاداش استخراج‌کنندگان را پشت سر گذاشت؛ این رویداد باعث کاهش تعداد پاداش ماینرها و در نتیجه کاهش تعداد بیت‌کوین‌هایی می‌شود که تازه به بازار ورود می‌کنند. هدف از این رویداد که هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد، محدود کردن عرضه کل بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد تا سال ۲۱۴۰ است. در حال حاضر تنها ۴۵۰ بیت کوین در روز استخراج می‌شود.

هاوینگ بیت‌کوین قبلا در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نیز اتفاق افتاده است. قیمت آن بعد از نصف شدن تقریبا ثابت باقی ماند که کارشناسان دلیل آن را پیش‌بینی قبلی این رویداد می‌دانند.

با این حال، سرمایه‌گذاران امیدوارند که مانند دوره‌های گذشته، افزایش قیمت در آینده نزدیک اتفاق بیافتد. قیمت بیتکوین در زمان نصف شدن ماه مه ۲۰۲۰ حدود ۸۶۰۰ دلار بود، اما یک سال بعد به بیش از ۵۶۰۰۰ دلار رسید.

یک کارشناس ارز دیجیتال در شرکت S&P Global نسبت به نتیجه‌گیری قطعی در مورد افزایش قیمت بر اساس رویدادهای قبلی هشدار داده و می‌گوید:

هاوینگ بیت‌کوین تنها یکی از عوامل متعدد تاثیرگذار بر قیمت است.

منبع: news.sky

اخبار مرتبط:  بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید