صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : انتقال 1 میلیار دلار بیت‌کوین با کارمزد ۷ دلاری بانکداری سنتی را به چالش کشید!

انتقال 1 میلیار دلار بیت‌کوین با کارمزد ۷ دلاری بانکداری سنتی را به چالش کشید!

انتقال بیت‌کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، تنها با پرداخت کارمزد حدود ۷.۳۰ دلار، توجه بازار را به خود جلب کرد و منجر به بحث هایی در مورد ماهیت این انتقال شد.

ویوک (Vivek), یک شخصیت تأثیرگذار در حوزه بیت کوین، در پستی در شبکه های اجتماعی، تراکنشی را ارائه داد که نشان دهنده جابجایی ۱۶،۴۴۵.۸۲ واحد بیت کوین به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی بازار بود. نکته جالب این بود که این انتقال تنها با پرداخت حدود ۷.۳۰ دلار کارمزد انجام شد.

حجم بالای این انتقال، ناظران درون زنجیره (on-chain) را تحت تاثیر قرار داد و ویوک پیش بینی کرد که این انتقال احتمالا خرید یک کشور/دولت باشد.

مارتی پارتی (MartyParty)، یکی دیگر از تحلیلگران محبوب رمزارزها، اطلاع داد که این برداشت از صرافی ارز دیجیتال بایننس انجام شده است و احتمالا به یک خریدار جدید یا ذخیره‌سازی سرد به عنوان یک اقدام امنیتی منتقل شده است.

به طور معمول، چنین نقل و انتقالات هنگفتی که با استفاده از سیستم مالی سنتی انجام می شود، هزینه ای به مراتب بالاتر دارد. طبق گزارشی از کوین بیس، انتقال وجه بین المللی با ارزهای دیجیتال ۹۶ درصد ارزان تر از فرآیند سنتی ارسال پول به خارج از کشور بود.

علاوه بر مزایای هزینه، انتقالات رمزنگاری همچنین می تواند زمان تسویه را به طور قابل توجهی کاهش دهد. در حالی که ممکن است انتقال سنتی پول بین ۱ تا ۱۰ روز طول بکشد تا به گیرنده برسد، میانگین زمان انتظار برای انتقالات رمزنگاری تنها ۱۰ دقیقه است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید