صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا بیت‌کوین به اوج قیمتی خود رسیده است؟

آیا بیت‌کوین به اوج قیمتی خود رسیده است؟

btc

شاخص Puell Multiple بیت‌کوین توانسته در گذشته درباره قیمت بیت‌کوین پیش‌بینی‌های درستی را ارائه دهد. این شاخص درآمد روزانه ماینرهای بیت‌کوین را با میانگین متحرک ۳۶۵ روزه آن مقایسه می‌کند.

هنگامی که Puell Multiple بالا است یعنی درآمد ماینرها بیش از حد معمول است و قیمت بیت‌کوین بیش از حد ارزش‌گذاری شده اما برعکس این اتفاق یعنی زمانی که شاخص Puell Multiple پایین است یعنی ماینرها کمتر از حد معمول پول در می‌آورند ،و قیمت بیت‌کوین پایین است.

طبق نمودارPuell Multiple، این شاخص اخیراً به سطوحی رسیده که در گذشته قیمت بیت‌کوین در اوج خود بوده اگر این الگو در این بار نیز حفظ شود، نتیجه می‌گیریم احتمالا بیت‌کوین  فعلا در سطوح بالایی معامله می‌شود و ممکن است به زودی شاهد اصلاح قیمتی باشیم.با این حال، مهم است که توجه داشته باشید شاخص Puell Multiple فقط یک ابزار تحلیلی است و نمی تواند به طور قطعی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید