صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شبکه لایتنینگ بیت‌کوین در دو سال گذشته ۱۲۰۰٪ افزایش یافت

شبکه لایتنینگ بیت‌کوین در دو سال گذشته ۱۲۰۰٪ افزایش یافت

لایتینگ

گزارش صرافی River که فقط با بیت‌کوین کار می‌کند، نشان می‌دهد که افزایش استفاده از Lightning نقش کلیدی در تبدیل بیت‌کوین به یک وسیله مبادلاتی داشته است.  طبق داده‌های River شبکه لایتنینگ بیت‌کوین در دو سال گذشته شاهد رشد ۱۲۱۲ درصدی بوده است، به طوری که در ماه اوت حدود ۶.۶ میلیون تراکنش ثبت شده که در مقایسه با ۵۰۳/۰۰۰ تراکنش ثبت شده در ماه اوت ۲۰۲۱ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. 

سم ووترز(Sam Wouters) تحلیل‌گر تحقیقاتی River، در گزارشی که ۱۰ اکتبر منتشر کرده است توضیح داد، افزایش تراکنش‌ها که برای تسهیل  انتقال بین بیش از دو گره استفاده می‌کنند در حالی اتفاق افتاده است که قیمت بیت‌کوین۴۴ ٪ کاهش یافته وبه طور قابل‌توجهی در این مدت جست‌وجوی آنلاین کم‌تر شده است.Wouters بعد از آن با پستی که ۱۰ اکتبر با کنایه به منتقدان لایتنینگ در X (تویتر سابق) منتشر کرد، گفت:

هیچ‌کس ازلایتنینگ استفاده نمی‌کند، اکنون به یک میم مرده تبدیل شده است.

چگونه شبکه لایتنینگ در ۲ سال ۱۲۱۲٪ رشد کرد؟ وقت آن رسیده که بسیاری از افراد این اتفاق را باور کنند.

رقم ۶.۶  میلیون نفری River برای تراکنش‌های مسیریابی شده Lightning یک برآورد حدودی از کمترین مقداری است که می‌توان در نظر گرفت.  این شرکت همچنین رقم ۵۰۳/۰۰۰ آگوست ۲۰۲۱ را از مطالعه K33 که در سال ۲۰۲۱ انجام داده به‌دست آورده است. دراین تحقیقات که قبلا Arcane  نام داشت بیان کردند که معاملات خصوصی لایتنینگ  یا معاملات  دو نفره ارزیابی نشده است. همچنین۷۸.۲ میلیون دلار حجم تراکنش نیز درلایتنینگ در آگوست ۲۰۲۳ پردازش شده که نشان‌دهنده افزایش ۵۴۶ درصدی نسبت به رقم ۱۲.۱ میلیون دلاری آگوست ۲۰۲۱ است که توسط K33 تهیه شده بود. 

 Wouters خاطرنشان کرد که Lightning اکنون حداقل ۴۷٪ از تراکنش‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین را پردازش می‌کند.  وی افزود: این گزارشات معیاری جالب برای نظارت خواهد بود و نشان‌دهنده تبدیل بیت‌کوین به یک وسیله مبادلاتی است.در ماه اوت ۲۰۲۳ میانگین تراکنش‌های Lightning حدود ۴۴۷۰۰ ساتوشی یا ۱۱.۸۴ دلار  بود. River تخمین زد که بین ۲۷۹/۰۰۰ تا۱.۱  میلیون کاربر Lightning در سپتامبر فعال بوده اند. طبق این گزارش ۲۷٪ از رشد تراکنش‌ها مربوط به بخش‌های بازی، پاداش شبکه‌های اجتماعی و استریم هستند.River  اعلام کرد که در آگوست ۲۰۲۳نرخ موفقیت  ۳۰۸/۰۰۰ تراکنش پرداخت لایتنینگ ثبت شده در پلتفرم ۹۹.۷٪ بوده است. 

اخبار مرتبط: مدیرعامل OpenAI: بیت‌کوین یک قدم «بسیار منطقی» در مسیر فناوری است  

دلیل اصلی انجام نشدن بعضی تراکنش‌ها این است که هیچ مسیر پرداختی که نقدینگی کافی برای تسهیل نقل و انتقال داشته باشد، پیدا نمی‌شود. مجموعه داده River شامل ۲.۵  میلیون تراکنش بوده است. گره‌های موجود در این مجموعه داده، ۲۹٪  از ظرفیت کل شبکه و ۱۰٪ از کانال‌های پرداخت را نشان می‌دهد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

CHO با لیست شدن در BingX و نوآوری‌های Choise.ai، طوفان بازار را به فرصتی برای رشد تبدیل می‌کند

بررسی روندهای گذشته نشان می‌دهد که بیت‌کوین اغلب پس از هاوینگ، وارد…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

خزانه‌داری کاردانو به 720 میلیون دلار افزایش یافت و جایگاه خود در بازار را تقویت کرد

همانطور که در BH NEWS نیز قابل مشاهده است، اکوسیستم‌های آلت‌کوین مانند…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

لایت‌کوین در آستانه رشدی 300 درصدی با هاوینگ بیت‌کوین

بازار ارزهای دیجیتال تنها یک روز پس از هاوینگ چهارم بیت‌کوین (BTC)…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید