صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت، اتریوم به ۴ هزار دلار نزدیک شد

بیت‌کوین از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت، اتریوم به ۴ هزار دلار نزدیک شد

رشد اخیر قیمت بیت‌کوین و اتریوم بدون شک خبر امیدوارکننده‌ای برای طرفداران رمزارزها است. اما آیا این اتفاق به معنای آغاز یک بولران جدید در این بازار است؟

بیت‌کوین، رمزارز پیشرو، پس از پشت سر گذاشتن نوسانات اخیر، بار دیگر به سطح ۷۰ هزار دلار رسید و چندی بعد، از این مرز عبور کرد و تا ۷۰،۴۷۹ دلار بالا رفت. این جهش قیمتی علی‌رغم تعطیلی بازارهای آمریکا در روز جاری رخ داده است. به نظر می‌رسد تایید کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در ماه ژوئن، نقش بسزایی در این افزایش قیمت داشته است.

اتریوم نیز از این موج صعودی بی‌نصیب نماند و با رشدی چشمگیر، به قیمت نزدیک ۴ هزار دلار رسید. این افزایش قیمت اتریوم نوید شکست سطح مقاومتی ۴،۰۹۳ دلاری را می‌دهد. همچنین برخی تحلیلگران معتقدند این سطح به زودی شکسته خواهد شد.

عوامل متعددی در این رشد قیمتی دخیل بوده‌اند. از جمله می‌توان به چراغ سبز موقتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به معاملات صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم اشاره کرد. این موضوع امیدی دوباره را در دل سرمایه‌گذاران نهاده و تقاضا برای این رمزارز را افزایش داده است.

با توجه به شواهد موجود، نمی‌توان با قاطعیت گفت که شاهد آغاز بولران در بازار ارزهای دیجیتال هستیم. رشد اخیر قیمت‌ها امیدوارکننده است، اما عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند بر روند آینده بازار تاثیر بگذارند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید