صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال؛ از هیجان زودگذر به یک دارایی مهم تبدیل شده‌اند

بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال؛ از هیجان زودگذر به یک دارایی مهم تبدیل شده‌اند

Bitcoin and digital currency

نظرسنجی اخیر بانک دویچه (Deutsche Bank) درباره ارزهای دیجیتال، تغییر نگرش مصرف‌کنندگان نسبت به بیت‌کوین و کل ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد، هرچند این تغییر آهسته اما قابل توجه است. بر اساس گزارش رویترز در تاریخ ۸ آوریل، دیگر بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در بین مصرف‌کنندگان به عنوان یک «هیجان زودگذر» دیده نمی‌شوند، بلکه اکثر آن‌ها اکنون رمزارزها را جزء جدایی‌ناپذیر سیستم مالی می‌دانند.

ارزهای دیجیتال؛ کلاس دارایی مهم

طبق این نظرسنجی، ۵۲٪ از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که ارزهای دیجیتال در مارس به یک «کلاس دارایی مهم و روش پرداخت» تبدیل خواهند شد، در حالی که این رقم در سپتامبر ۲۰۲۳ کمتر از ۴۰ ٪ بود. از سوی دیگر، تعداد مخالفان ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین حد خود رسیده است و تنها ۱ ٪ از پاسخ‌دهندگان همچنان بر این باورند که بیت‌کوین «در نهایت از بین خواهد رفت» – در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۰٪‌ بود. با این حال، تعداد پاسخ‌دهندگانی که معتقدند ارز دیجیتال به «روش پرداخت غالب» تبدیل می‌شود، از ۲۰ ٪ در سال گذشته به ۵٪‌ کاهش یافته است.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز بخشی از این نظرسنجی بودند و ۱۵٪‌ از پاسخ‌دهندگان گفتند که CBDCها به جریان اصلی تبدیل می‌شوند، در حالی که ارزهای دیجیتال نقش کمتری در سیستم مالی خواهند داشت.
علاوه بر این، حدود ۲۵٪ از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که ارزهای دیجیتال تداوم دارند، اما هرگز به جریان اصلی تبدیل نخواهند شد.

انتظارات قیمتی ارزهای دیجیتال

با وجود افزایش دیدگاه مثبت نسبت به بیت‌کوین، اقلیت قابل توجهی انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین تا پایان سال را دارند. تقریباً ۳۰٪ از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال به زیر ۲۰ هزار دلار خواهد رسید – این رقم نسبت به ۳۵٪‌ در فوریه و ۳۶٪‌ در ژانویه کاهش یافته است.

در همین حال، ۲۵٪‌ بر این باورند که ارزش این ارز دیجیتال پیشرو تا پایان سال بین ۲۰ هزار تا ۷۵ هزار دلار خواهد بود و تنها ۱۰٪ معتقدند که قیمت بیت‌کوین از ۷۵ هزار دلار فراتر خواهد رفت. بیت‌کوین پس از هفته‌ها معامله در محدوده قرمز، در ۸ آوریل به بالاترین قیمت در سه هفته اخیر رسید، و معامله‌گران پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود در ۷۳۷۹۴ دلار سیو سود کردند.

این بهبود قیمت با افزایش علاقه به صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) و چشم‌انداز کاهش نرخ بهره همسو است. تحلیلگران بانک دویچه پیش‌بینی می‌کنند:

هاوینگ بعدی بیت‌کوین، تحولات نظارتی، کاهش نرخ بهره مورد انتظار و گمانه‌زنی‌ها درباره تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) همچنان به رشد بازار در هفته‌های آینده کمک خواهد کرد.

منبع: cryptoslate.com
اخبار مرتبط: چرا نوسانات قیمت بیت‌کوین در حال کاهش است؟

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید