صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ویتالیک درباره ادغام هوش مصنوعی و بلاکچین هشدار می‌دهد

ویتالیک درباره ادغام هوش مصنوعی و بلاکچین هشدار می‌دهد

vitalik_ai

بنیانگذار اتریوم Vitalik Buterin هشدار داد که هنگام ادغام هوش مصنوعی (AI) و فناوری بلاک‌چین باید با احتیاط گام برداشته شود. بوترین به توسعه‌دهندگان توصیه کرد که هنگام ارائه برنامه‌های جدید در زمینه‌های با ارزش بالا و پرخطر با احتیاط قدم بردارند.

او توضیح داد، یکی از زمینه‌هایی که AI پتانسیل بالایی دارد، اجازه دادن به AI برای مشارکت در مکانیزم‌هایی مانند بازارهای پیش‌بینی در مقیاس میکرو است که برای انسان‌ها غیرممکن است. AI همچنین می‌تواند در رابط کیف‌پول ارزهای دیجیتال برای کاربران استفاده شود، مثلا در توضیح معاملات و امضا یا شناسایی کلاهبرداری‌ها به افراد کمک می‌کند تا ارزهای دیجیتال را درک کنند و با خیال آسوده تعامل داشته باشند.او گفت:

زمانی که یک بازار پیش‌بینی یا یک استیبل‌کوین ایجاد می‌کنید که در آن از یک اوراکل AI استفاده می‌شود بهتر است مراقب باشید، چون اگر مشخص شود که اوراکل قابل حمله است، مقدار زیادی پول در یک چشم به هم زدن ناپدید خواهد شد.

بوترین در عین حال هشدار داد که استفاده از AI برای اجرای قوانین یا حاکمیت سیستم های کریپتو بسیار خطرناک است زیرا مدل‌های AI منبع باز می‌توانند در برابر حملات خصمانه آسیب‌پذیر باشند. به گفته بوترین، رویای ایجاد یک AI غیرمتمرکز مبتنی بر کریپتو و بلاک‌چین که سایر برنامه‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند نیز چالش برانگیز است. او گفت که این برنامه‌ها هم از نظر عملکرد و هم از نظر بهبود ایمنی AI جذاب هستند، اما راه‌های زیادی وجود دارد که فرضیات اساسی آن‌ها ممکن است شکست بخورد.

اخبار مرتبط: چالش‌های جدی فناوری بلاک‎چین که باید برطرف شوند

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید