صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : استرالیا به سود wrapped tokens مالیات تعیین می‌کند 

استرالیا به سود wrapped tokens مالیات تعیین می‌کند 

مالیات در استرالیا

سازمان مالیات استرالیا (ATO) اعلام کرده است که سرمایه‌گذاران استرالیایی باید مالیات سود سرمایه را برای تبدیل و بازگرداندن توکن‌های رمزنگاری بپردازند. یعنی هرگونه تبدیل یا بازگرداندن توکن‌ها، صرف‌نظر از قیمت آن‌ها در آن زمان، مشمول مالیات سود سرمایه خواهد بود.

این تصمیم ATO تاثیر منفی قابل توجهی بر سرمایه‌گذاران استرالیایی رمزارز خواهد داشت. علاوه بر این، هک شدن صرافی رمزارز استرالیایی CoinSpot به ارزش۲.۴  میلیون دلار، فشار بیشتری را بر سرمایه‌گذاران استرالیایی وارد کرده است.

جزئیات بیشتر این خبربه گزارش کوین‌تلگراف به این شرح است؛ ATO در بیانیه خود اعلام کرد که انتقال دارایی‌های رمزنگاری به آدرسی که ارسال‌کننده آن را کنترل نمی‌کند یا قبلاً دارای موجودی است، به عنوان یک رویداد مشمول مالیات CGT در نظر گرفته خواهد شد.

کلویی وایت، مدیرعامل Genesis Block و مشاور Blockchain Australia ، ادعا کرد که ATO اصل بی‌طرفی فناوری را نقض می‌کند که در نهایت بر آینده مالی جوانان استرالیایی تأثیر می‌گذارد.

اخبار مرتبط: ریپل و Onafriq حواله بین آفریقا، بریتانیا، استرالیا و خلیج فارس را آسان‌تر می‌کنند

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید