صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : اختصاص شعبه قضایی به رمزارزها در ایران: گامی مثبت در جهت قانونمندسازی

اختصاص شعبه قضایی به رمزارزها در ایران: گامی مثبت در جهت قانونمندسازی

معاونت خدمات الکترونیک قضایی با ابلاغ نامه‌ای به دادگستری‌های سراسر کشور، شعبه ۱۱۶۲ دادگاه کیفری ۲ تهران را به رسیدگی به دعاوی مربوط به رمزارز اختصاص داده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر استفاده از رمزارزها در ایران بوده‌ایم، اما هنوز قانون مشخصی برای این حوزه وجود ندارد.

اختصاص شعبه قضایی به رمزارزها می‌تواند به حل مشکلات مربوط به کلاهبرداری در این حوزه و قانونمندسازی فعالیت در این زمینه کمک کند.

در پی افزایش محبوبیت رمزارزها در ایران، معاونت خدمات الکترونیک قضایی با ابلاغ نامه‌ای به دادگستری‌های سراسر کشور، گامی مثبت در جهت قانونمندسازی این حوزه برداشت. بر اساس این نامه، شعبه ۱۱۶۲ دادگاه کیفری ۲ تهران به رسیدگی به دعاوی مربوط به رمزارز اختصاص یافته است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر استفاده از رمزارزها در ایران بوده‌ایم. با وجود این، هنوز هیچ قانون مشخصی برای این حوزه وجود ندارد و این موضوع مشکلات متعددی را به وجود آورده است، به خصوص در زمینه کلاهبرداری.

اختصاص شعبه قضایی به رمزارزها می‌تواند به حل این مشکلات و ایجاد نظم و انضباط در این حوزه کمک کند. این اقدام همچنین می‌تواند گامی در جهت شفافیت و اعتمادسازی در زمینه رمزارزها باشد و به جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در این حوزه کمک کند.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید