صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : حجم TVLدر پلتفرم‌های RWA به 8میلیارد دلار نزدیک می‌شود

حجم TVLدر پلتفرم‌های RWA به 8میلیارد دلار نزدیک می‌شود

RWA-protocols

کل ارزش قفل شده (TVL) در پلتفرم‌های توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی (RWA) طی یک سال گذشته با رشدی چشمگیر مواجه شده و به بالاترین حد خود رسیده است. بر اساس گزارش شرکت تحلیل بلاکچين مساری (Messari)، این رقم در حال حاضر به حدود ۸ میلیارد دلار رسیده است. رشد به‌وجود آمده ناشی از علاقه بازار به سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر بدهی و با بازدهی بالا است. این رقم شامل توکن‌سازی املاک، کالاها، اوراق بهادار و استیبل‌کوین‌های با پشتوانه فیات نمی‌شود. همچنین تعداد کاربران فعال در این پروتکل‌ها از ماه فوریه افزایش یافته که نشان‌دهنده محبوبیت آن‌ها بین کاربران خرده‌فروش است. 

پروتکل‌هایی مانند توکان (Toucan) و کلایم‌دائو (KlimaDAO) که در زمینه بازار کربن دیجیتال و توکن‌سازی املاک فعالیت می‌کنند، بخش قابل توجهی از این رشد را به خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر رقمی معادل ۱.۲۹ میلیارد دلار در اوراق خزانه‌داری و اوراق قرضه توکن‌شده آمریکا قفل شده است که این رقم نسبت به ابتدای سال ۲۰۲۴، رشدی ۸۰ درصدی داشته است.

منبع: cointelegraph.com

اخبار مرتبط: پروتکل استیکینگ اتریوم EigenLayer جزئیات ایردراپ خود را منتشر کرد

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید