صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شکست ۷۵٪ بازی‌های وب3

شکست ۷۵٪ بازی‌های وب3

web3 games fail

در پنج سال گذشته، از هر چهار بازی Web3، سه بازی شکست خورده‌اند که چشم‌اندازی تاریک برای صنعت GameFi ارائه می‌کند.
اخیرا در گزارشیCoinGecko نرخ‌های راه‌اندازی و موفقیت ۲۸۱۷ بازی را بین سال‌های ۲۰۱۸تا ۲۰۲۳ تجزیه و تحلیل کرد. متاسفانه تنها ۶۹۰ بازی توانستند به فعالیت خود ادامه دهند. در حالی که ۲۱۰۰ بازی به طور حیرت‌انگیزی فعالیت خود را متوقف کردند.

از نظر CoinGecko بازی شکست خورده است که بر اساس میانگین متحرک ۱۴روزه از اوج خود، ۹۹٪ کاهش در کاربران فعال را تجربه می‌کند. بالاترین تعداد بازی‌های بلاک‌چین طی سال ۲۰۲۱در مجموع ۷۳۸ بازی بود با این حال، در طول بازار نزولی سال ۲۰۲۲، بازی‌های Web3 با شرایط چالش‌برانگیزی مواجه شدند که منجر به بالاترین نرخ شکست شد و ۷۴۲ بازی نتوانستند خود را حفظ کنند.
در سال ۲۰۲۳ نیز ۵۰۹ بازی Web3 فعالیت خود را متوقف کرده‌اند اگرچه این نرخ شکست نسبت به سال ۲۰۲۲ پایین‌تر است، اما نشان‌دهنده تثبیت بالقوه در صنعت GameFi و بازی Web3 است که به طور بالقوه به بهبود اخیر بازار و روند صعودی نسبت داده می‌شود.

مثلا بازی CryptoKitties در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، ابتدا به عنوان اولین بازی Web3 علاقه قابل توجهی را ایجاد کرد، اما از آن زمان پذیرش آن کاهش یافته است. از طرف دیگر، بازی‌های برجسته Web3 مانند Decentraland، The Sandbox و Axie Infinity ظهور کرده‌اند و جایگاه خود را در بازار تثبیت نمودند.

منبع : cryptonews.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید