صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شکست ۷۵٪ بازی‌های وب3

شکست ۷۵٪ بازی‌های وب3

web3 games fail

در پنج سال گذشته، از هر چهار بازی Web3، سه بازی شکست خورده‌اند که چشم‌اندازی تاریک برای صنعت GameFi ارائه می‌کند.
اخیرا در گزارشیCoinGecko نرخ‌های راه‌اندازی و موفقیت ۲۸۱۷ بازی را بین سال‌های ۲۰۱۸تا ۲۰۲۳ تجزیه و تحلیل کرد. متاسفانه تنها ۶۹۰ بازی توانستند به فعالیت خود ادامه دهند. در حالی که ۲۱۰۰ بازی به طور حیرت‌انگیزی فعالیت خود را متوقف کردند.

از نظر CoinGecko بازی شکست خورده است که بر اساس میانگین متحرک ۱۴روزه از اوج خود، ۹۹٪ کاهش در کاربران فعال را تجربه می‌کند. بالاترین تعداد بازی‌های بلاک‌چین طی سال ۲۰۲۱در مجموع ۷۳۸ بازی بود با این حال، در طول بازار نزولی سال ۲۰۲۲، بازی‌های Web3 با شرایط چالش‌برانگیزی مواجه شدند که منجر به بالاترین نرخ شکست شد و ۷۴۲ بازی نتوانستند خود را حفظ کنند.
در سال ۲۰۲۳ نیز ۵۰۹ بازی Web3 فعالیت خود را متوقف کرده‌اند اگرچه این نرخ شکست نسبت به سال ۲۰۲۲ پایین‌تر است، اما نشان‌دهنده تثبیت بالقوه در صنعت GameFi و بازی Web3 است که به طور بالقوه به بهبود اخیر بازار و روند صعودی نسبت داده می‌شود.

مثلا بازی CryptoKitties در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، ابتدا به عنوان اولین بازی Web3 علاقه قابل توجهی را ایجاد کرد، اما از آن زمان پذیرش آن کاهش یافته است. از طرف دیگر، بازی‌های برجسته Web3 مانند Decentraland، The Sandbox و Axie Infinity ظهور کرده‌اند و جایگاه خود را در بازار تثبیت نمودند.

منبع : cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید