صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 3 ارزدیجیتالی که از سقوط FTX سود بردند

3 ارزدیجیتالی که از سقوط FTX سود بردند

ftx

سقوط FTX تقریباً ۳۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار را کم کرد و به چندین ارز دیجیتال مانند Solana، Serum و توکن خود صرافیFTX Token (FTT) ضربه شدیدی زد، اما قیمت بیت‌کوین در این مدت بیش از دو برابر شده و از بین ۳۰ ارز برتر بر اساس ارزش بازار چند ارز هستند که اگر در نوامبر ۲۰۲۲ خریداری می‌شدند، بیشترین سود را به همراه می‌آوردند؛این سه ارز عبارتند از :Solana ،OKB، Chainlink 

Solana توانست ۶۶۰٪ افزایش یابد

قیمت سولانا پس از سقوط FTX بیش از۵۰٪ کاهش یافت و به ۸ دلار رسید. ریزش قیمت به این دلیل رخ داد که FTX و شرکت خواهر آن، Alameda Research، حدود ۵۵ میلیون سولانا در اختیار داشتند که ترس از فروش برای جبران نقدینگی منجر به ریزش قیمت سولانا شد. این روزها با صعودی شدن بازار خریداران قدیمی سولانا در سود هستند.

OKBرقیب توکن FTX، بیشتر از ۲۷۵٪ افزایش یافت

OKB توکن صرافی رمزنگاری OKX، از جمله توکن‌هایی بود که بعد از سقوط FTX کمترین آسیب را دید و حتی بعد از سقوط، روند سعودی را تجربه کرد. سرمایه‌گذاران در آن زمان با خرید OKB با قیمت ۱۷.۲۰ امروز ۲۷۵٪ در سود هستند. افزایش قیمت OKB به ضرر بایننس بود و توکن آن BNB (BNB) با فشار قانونی در ایالات متحده عملکرد ضعیفی در بازار داشته است. BNB در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال برتر در سال گذشته تنها ۱۶٪  افزایش یافته است.

Chainlink بیش از ۱۸۰٪ افزایش یافت

Chainlink (LINK) پس از سقوط FTX تا ۴۰٪ کاهش یافت، اما به‌روزرسانی‌های مداوم مثل راه‌اندازی محصول جدید proof-of-reserve، افزایش پذیرش و تقاضا در بین سرمایه‌گذاران حرفه‌ای(صندوق Chainlink Grayscale) بعد از این اتفاق منجر به بهبود شدید قیمت آن شد. خرید چین‌لینک در نوامبر ۲۰۲۲ با قیمت ۵.۶۸ دلار امروز بیش از ۱۸۰٪ سود به همراه داشته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید