صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 3 ارزدیجیتالی که از سقوط FTX سود بردند

3 ارزدیجیتالی که از سقوط FTX سود بردند

ftx

سقوط FTX تقریباً ۳۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار را کم کرد و به چندین ارز دیجیتال مانند Solana، Serum و توکن خود صرافیFTX Token (FTT) ضربه شدیدی زد، اما قیمت بیت‌کوین در این مدت بیش از دو برابر شده و از بین ۳۰ ارز برتر بر اساس ارزش بازار چند ارز هستند که اگر در نوامبر ۲۰۲۲ خریداری می‌شدند، بیشترین سود را به همراه می‌آوردند؛این سه ارز عبارتند از :Solana ،OKB، Chainlink 

Solana توانست ۶۶۰٪ افزایش یابد

قیمت سولانا پس از سقوط FTX بیش از۵۰٪ کاهش یافت و به ۸ دلار رسید. ریزش قیمت به این دلیل رخ داد که FTX و شرکت خواهر آن، Alameda Research، حدود ۵۵ میلیون سولانا در اختیار داشتند که ترس از فروش برای جبران نقدینگی منجر به ریزش قیمت سولانا شد. این روزها با صعودی شدن بازار خریداران قدیمی سولانا در سود هستند.

OKBرقیب توکن FTX، بیشتر از ۲۷۵٪ افزایش یافت

OKB توکن صرافی رمزنگاری OKX، از جمله توکن‌هایی بود که بعد از سقوط FTX کمترین آسیب را دید و حتی بعد از سقوط، روند سعودی را تجربه کرد. سرمایه‌گذاران در آن زمان با خرید OKB با قیمت ۱۷.۲۰ امروز ۲۷۵٪ در سود هستند. افزایش قیمت OKB به ضرر بایننس بود و توکن آن BNB (BNB) با فشار قانونی در ایالات متحده عملکرد ضعیفی در بازار داشته است. BNB در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال برتر در سال گذشته تنها ۱۶٪  افزایش یافته است.

Chainlink بیش از ۱۸۰٪ افزایش یافت

Chainlink (LINK) پس از سقوط FTX تا ۴۰٪ کاهش یافت، اما به‌روزرسانی‌های مداوم مثل راه‌اندازی محصول جدید proof-of-reserve، افزایش پذیرش و تقاضا در بین سرمایه‌گذاران حرفه‌ای(صندوق Chainlink Grayscale) بعد از این اتفاق منجر به بهبود شدید قیمت آن شد. خرید چین‌لینک در نوامبر ۲۰۲۲ با قیمت ۵.۶۸ دلار امروز بیش از ۱۸۰٪ سود به همراه داشته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید