صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : قرارداد 3.5 میلیارد دلاری Core Scientific، برای توسعه فناوری استخراج با هوش مصنوعی

قرارداد 3.5 میلیارد دلاری Core Scientific، برای توسعه فناوری استخراج با هوش مصنوعی

غول استخراج ارز دیجیتال Core Scientific در حرکتی جسورانه، قراردادی ۳.۵ میلیارد دلاری با کمپانی CoreWeave امضا کرده است. این قرارداد ۱۲ ساله، نشان‌دهنده‌ی خروج Core Scientific از حوزه‌ی صرفِ استخراج بیت‌کوین و ورود جدی به دنیای محاسبات ابری با کارایی بالا (HPC) و هوش مصنوعی (AI) است.

همکاری با CoreWeave که از حمایت مالی انویدیا برخوردار است، زیرساخت‌های Core Scientific را برای پشتیبانی از کاربردهای پیشرفته‌ی هوش مصنوعی متحول می‌کند. CoreWeave مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار برای ارتقای زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد که این سرمایه‌گذاری برای مدیریت امور پیچیده‌ی هوش مصنوعی حیاتی است.

این قرارداد ضمن تقویت زیرساخت‌های Core Scientific، زمینه‌ی تنوع‌بخشی به خدمات آن را نیز فراهم می‌کند. تعدیل فعالیت‌های استخراج بیت‌کوین با میزبانی محاسبات هوش مصنوعی، پتانسیل رشد Core Scientific را افزایش می‌دهد. نکته‌ی قابل توجه این است که CoreWeave تمامی سرمایه‌گذاری‌های اولیه، از جمله ۳۰۰ میلیون دلار برای ارتقا، را برعهده می‌گیرد. هزینه‌ی این سرمایه‌گذاری از طریق حق‌الزبانیه‌ی میزبانی تأمین می‌شود که ریسک مالی Core Scientific را به حداقل می‌رساند.

انتظار می‌رود درآمد سالانه‌ی Core Scientific با نهایی شدن این قرارداد، به میزان قابل توجهی افزایش یابد و به حدود ۲۹۰ میلیون دلار برسد. از ابتدای سال جاری، ارزش سهام این شرکت نیز ۴۰ درصد رشد داشته که نشان‌دهنده‌ی اعتماد سرمایه‌گذاران است. مدیرعامل Core Scientific، آدام سالیوان، بر اهمیت راهبردی تنوع‌بخشی به فعالیت‌های شرکت تأکید می‌کند. او می‌گوید:

همکاری ما با CoreWeave به ما کمک می‌کند تا فعالیت استخراج بیت‌کوین را با میزبانی محاسبات هوش مصنوعی متعادل کنیم. هدف نهایی،افزایش حداکثری جریان نقدینگی و کاهش ریسک است.

این تغییر مسیر برای Core Scientific که به تازگی از ورشکستگی ناشی از سقوط بازار بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ خارج شده، بسیار حیاتی است. تحت رهبری سالیوان، شرکت موفق به بازسازی بدهی‌های خود شده و به دنبال مدل‌های تجاری پایدارتر است.

گرایش به سمت میزبانی محاسبات هوش مصنوعی و HPC ناشی از تقاضای رو به رشد برای زیرساخت‌های هوش مصنوعی است که با ظهور فناوری‌هایی نظیر ChatGPT شرکت OpenAI تقویت شده است. شرکت‌های دیگر فعال در این حوزه مانند Bit Digital، Iris Energy و Hut 8 نیز در حال حرکت به سمت تنوع‌بخشی به فعالیت‌های خود هستند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید