صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : در شرایط کنونی بازار بیت‌کوین بخریم یا اتریوم؟

در شرایط کنونی بازار بیت‌کوین بخریم یا اتریوم؟

بازار رمزارزها شاهد افت قیمت هر دو ارز مهم بیت‌کوین و اتریوم بوده است. با این حال، به نظر می‌رسد اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین، عملکرد بهتری در آینده داشته باشد. در ادامه این خبر، دلایل این ادعا را بررسی می‌کنیم.

عوامل برتری اتریوم:

  • محافظت در برابر فروش‌های احتمالی مرتبط با Mt. Gox:

دارندگان بیت‌کوین نگران عرضه مجدد بیت‌کوین‌های حاصل از تسویه حساب‌های این صرافی ورشکسته هستند. این در حالی‌ست که اتریوم از این نگرانی در امان است و ثبات بیشتری را برای سرمایه‌گذارانش به ارمغان می‌آورد.

  • اعتماد بالای سرمایه‌گذاران آلمانی:

برخلاف بیت‌کوین که با فشار فروش روبروست، سرمایه‌گذاران آلمانی تمایل بیشتری به نگهداری دارایی‌های اتریومی خود نشان می‌دهند. این رفتار نشان‌دهنده اعتماد و ثبات بالاتر در بازار اتریوم است.

  • کاهش فشار فروش ماینرها:

با روی آوردن اتریوم به مدل اثبات سهام، فشار فروش ماینرها به طور قابل توجهی کاهش یافته است. برخلاف بیت‌کوین که ماینرها برای تأمین هزینه‌های خود بخشی از دارایی‌هایشان را به طور مرتب می‌فروشند، اتریوم با این فشار فروش مداوم مواجه نیست و این موضوع به حفظ قیمت آن کمک می‌کند.

  • صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) آتی:

جامعه رمزارزها نسبت به راه‌اندازی احتمالی یک صندوق ETF برای اتریوم هیجان‌زده هستند. همانطور که راه‌اندازی صندوق‌های ETF بیت‌کوین تأثیر مثبتی بر عملکرد بازار آن داشته است، انتظار می‌رود یک ETF برای اتریوم نیز با جذب سرمایه‌گذاران نهادی بیشتر، تقاضا را بالا ببرد و به طور بالقوه باعث افزایش ارزش اتریوم شود.

  • کاهش شدید عرضه آتی اتریوم:

تحلیلگران بر این باورند که کاهش عرضه بالقوه اتریوم از بیت‌کوین چشمگیرتر است. با کاهش تعداد اتریوم‌های استخراج‌شده جدید و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی، عرضه اتریوم در صرافی‌ها در حال کاهش است. در صورت افزایش تقاضا، این کاهش عرضه می‌تواند منجر به افزایش قابل توجه قیمت شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید