صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سولانا در خطر: چرا ۱۴۲ دلار سطح حمایتی کلیدی است؟

سولانا در خطر: چرا ۱۴۲ دلار سطح حمایتی کلیدی است؟

بازار کریپتو طی ۲۴ ساعت گذشته روندی نزولی را تجربه کرد و سولانا (SOL) نیز از این قاعده مستثنی نبود. کاهش قیمت باعث شد تا SOL به سطحی حیاتی برسد که مسیر آینده این توکن را تعیین می‌کند. اکنون قیمت سولانا در حال نزدیک شدن به سطح حمایتی ۱۴۲ دلار است و عبور از این سطح می‌تواند قیمت را تا ۱۲۰ دلار پایین بکشد.

تحلیلگران AMBCrypto با بررسی نمودار سولانا دریافتند که این رمزارز در حال نزدیک شدن به سطح حمایتی کلیدی ۱۴۲ دلار است. اگر سولانا بتواند این سطح را حفظ کند، می‌توان انتظار رشد مجدد قیمت را داشت. اما سقوط از این سطح می‌تواند ریزش‌هایی را به همراه داشته باشد.

بالا یا پایین: کدام سو برای سولانا محتمل‌تر است؟

برای درک سرنوشت سولانا در کوتاه‌مدت، AMBCrypto داده‌های Santiment را تجزیه و تحلیل کرد. آن‌ها دریافتند که Open Interest سولانا همراه با قیمت آن کاهش یافته است. کاهش این معیار نشان می‌دهد که احتمال ادامه روند نزولی قیمت پایین است و حاکی از تغییر روند است.

منبع: Santiment

با این حال، نرخ تامین مالی (Funding Rate) سولانا بالا بود که برای قیمت این توکن نگران‌کننده به نظر می‌رسد. علاوه بر این، نسبت لانگ شورت (Long Short Ratio) سولانا کاهش یافته است که نشان‌دهنده برتری خرس‌ها در بازار است.

منبع: Coinglass

با اتکا به این معیارها، قیمت سولانا ممکن است از سطح حمایتی ۱۴۲ دلار سقوط کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز با کاهش خود نشانه‌هایی از نزول را می‌دهد. با وجود این، برخی دیگر از اندیکاتورها نشانه‌های مثبتی ارائه می‌دهند. برای مثال، مکدی (MACD) برتری صعودی را در بازار نشان می‌دهد. علاوه بر این، جریان پول چایکین (CMF) سولانا پس از یک کاهش شدید، افزایش یافته است که نشان‌دهنده احتمال افزایش قیمت است.

منبع: TradingView

اگر سولانا بتواند حمایت خود را در نزدیکی ۱۴۲ دلار حفظ کند، ممکن است شاهد نزدیکی مجدد سولانا به سطح مقاومتی ۱۶۰ دلار باشیم. AMBCrypto پیش‌تر گزارش داده بود که این توکن هفته گذشته دو بار به این سطح نزدیک شده بود، اما با مقاومت مواجه شد.

و اما بدترین سناریو!

اگر سولانا نتواند سطح حمایتی را آزمایش کند، قیمت آن می‌تواند طی چند روز به سطح حمایتی بعدی، یعنی محدوده ۱۲۰ تا ۱۲۵ دلار، سقوط کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید