صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چه زمانی قیمت بیت‌کوین به اوج خود می‌رسد؟

چه زمانی قیمت بیت‌کوین به اوج خود می‌رسد؟

bitcoin price peak

داده‌های درون شبکه‌‌ی بیت‌کوین نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت بیت‌کوین (هودلرها) در حال فروش قابل توجهی از بیت‌کوین‌های خود هستند. در این مطلب قرار است به بررسی زمان اوج گرفتن قیمت بیت‌کوین در دو دوره‌ی قبلی بپردازیم و بررسی کنیم که بعد از چنین فروش‌هایی چه اتفاق‌هایی ممکن است رخ دهد.

نگهدارندگان بلندمدت بیت‌کوین به افرادی گفته می‌شود که بیش از ۱۵۵ روز است که بیت‌کوین خود را نگه داشته‌اند. این افراد به دلیل کم‌فروشی در هر شرایطی، به «دست‌های الماسی» معروف هستند.

بااین‌حال، اطلاعات درون شبکه‌ای حاکی از آن است که دارندگان بلندمدت بیت‌کوین اخیراً اقدام به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند. این فروش هم‌زمان با افزایش قیمت بیت‌کوین به بالاترین حد تاریخی آن بوده است.

تحلیلگران بر این باورند که با توجه به الگوهای گذشته و روند خروج بیت‌کوین از کیف پول‌های دارندگان بلندمدت، ممکن است در ۴-۵ ماه آینده شاهد اوج گرفتن قیمت بیت‌کوین باشیم.

یکی از تفاوت‌های کلیدی این دوره با دوره‌های رونق گذشته، وجود صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) است. خروج سرمایه از این صندوق‌ها بر آمار فروش بلندمدت تاثیر می‌گذارد.

منبع: bitcoinist.com

اخبار مرتبط: رکوردشکنی حجم خرید بیت‌کوین، پس از 9 سال

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید