صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : احتمال صعود سولانا به ۲۰۰ دلار: بررسی عوامل مؤثر بر افزایش قیمت

احتمال صعود سولانا به ۲۰۰ دلار: بررسی عوامل مؤثر بر افزایش قیمت

رمزارز بومی سولانا (SOL)، در هفته گذشته با رشد بیش از ۱۹ درصد، و در زمان نگارش این خبر به حدود ۱۷۳ دلار رسیده است. سولانا در ماه گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است که عملکردی بهتر از بسیاری از رقبای بزرگ بازار، از جمله بیت‌کوین را نشان می‌دهد.

این عملکرد قوی باعث افزایش خوش بینی ها شده است که سولانا ممکن است به زودی سطح ۲۰۰ دلار را مورد هدف قرار دهد. رشد قیمتی سولانا را می توان به عوامل متعددی از جمله معاملات میم‌کوین‌ها، حجم بالای استیبل کوین‌ها و فعالیت در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نسبت داد.

علاوه بر این، کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده نشان دهنده تمایل روزافزون به دارایی های پرخطرتر مانند رمزارزها است.

از سوی دیگر، Robinhood خدمات رمزارز خود را به اروپا گسترش داده و اولین محصول استیکینگ رمزارز خود را راه اندازی کرده است. این ویژگی جدید به مشتریان اروپایی این امکان را می دهد تا سولانا را از طریق برنامه برای بازدهی ۵ درصدی به اشتراک بگذارند. این حرکت باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به سولانا شده و پتانسیل و ثبات آن را برجسته کرده است.

در تحولی قابل توجه در بخش صرافی های غیرمتمرکز (DEX)، سولانا اخیراً از نظر حجم معاملات روزانه از اتریوم (ETH) پیشی گرفته است و بحث هایی را در مورد پتانسیل آن برای به چالش کشیدن سلطه دیرینه اتریوم در بازار رمزارزها برانگیخته است.

سولانا در طول هفته گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد کیف پول های جدیدی بوده است که با NFT های آن تعامل دارند، به ویژه در مجموعه های برتر.

داده ها از Tiexo نشان دهنده افزایش جزئی در حجم NFT های سولانا است که عمدتا ناشی از این مجموعه‌ها است. تعداد کیف پول‌های منحصر به فرد طی هفت روز گذشته ۱۵۹درصد افزایش یافته و به حدود ۱۸۰۰۰۰ رسیده است. مهم ترین رشد مربوط به کیف پول های جدید است که با افزایش بیش از ۳۹ درصد از ۵۶۰۰۰ نفر فراتر رفت.

این افزایش فعالیت نشان دهنده علاقه و مشارکت روزافزون در اکوسیستم NFT سولانا است و جذابیت فزاینده این پلتفرم را در بین کاربران جدید نشان می دهد.

در حال حاضر، SOL با قیمت ۱۷۳ دلار معامله می شود. تحلیلگران پیش بینی می کنند که شکست موفقیت آمیز می تواند ارزش آن را به نزدیک ۱۹۰ دلار برساند و در نهایت حرکت به سمت سطح مقاومت ۲۰۰ دلاری در دسترس است.

اگر روند صعودی ادامه یابد، SOL حتی ممکن است در روند صعودی بعدی به ۲۵۰ دلار برسد. برعکس، رکود بازار می تواند باعث عقب نشینی SOL به خط حمایت ۱۵۵ دلاری شود.

اگر روند نزولی غالب شود، قیمت ممکن است به ۱۵۰ دلار کاهش یابد که نشان دهنده تغییر نزولی است.

با وجود موانع احتمالی، روند بهبود فعلی نشان می دهد که SOL برای کسب سودهای بیشتر موقعیت خوبی دارد و چشم انداز امیدوارکننده ای را برای این آلت کوین ترسیم می کند.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید