صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تحلیل تکنیکال چه چیزی درباره دوج‌کوین و شیبا اینو می‌گوید؟

تحلیل تکنیکال چه چیزی درباره دوج‌کوین و شیبا اینو می‌گوید؟

بازار میم‌کوین‌ها با ارزشی معادل ۵۰.۷ میلیارد دلار، جایگاهی پیشرو در عرصه ارز‌های دیجیتال دارد. دوج‌کوین و شیبا اینو با در اختیار داشتن بیش از نیمی از این ارزش، در صدر این جدول قرار گرفته‌اند. تحلیل تکنیکال که با کمک شاخص‌های میانگین متحرک ساده (SMA) و شاخص قدرت نسبی (RSI) توسط Benzinga Labs انجام شده است، روند آینده این دو میم‌کوین محبوب را پیش‌بینی می‌کند.

برای دوج کوین، خط ۵۰ روزه SMA (۰.۱۷ دلار) در حال حاضر بالاتر از خطوط ۱۰۰ روزه (۰.۱۴ دلار) و ۲۰۰ روزه SMA (۰.۱۱ دلار) قرار دارد که نشان دهنده یک روند صعودی است. شاخص RSI روی عدد ۵۰.۵ قرار دارد که نشان دهنده یک موضع خنثی از نظر حرکتی است.

به طور مشابه، خط ۵۰ روزه SMA شیبا اینو بالاتر از خطوط ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه SMA قرار دارد که نشان دهنده یک روند صعودی است. با این حال، شاخص RSI برای شیبا اینو روی عدد ۳۳.۳ قرار دارد که نشان دهنده شرایط احتمالی فروش بیش از حد است، اما این میم‌کوین در تلاش است تا روند صعودی خود را بالاتر از سطح ۳۰ حفظ کند.

به طور سنتی، مقادیر RSI کمتر از ۳۰ نشان دهنده فروش بیش از حد تلقی می‌شوند، که نشان می‌دهد دارایی ممکن است کم ارزش باشد یا برای افزایش احتمالی قیمت آماده باشد. با این حال، حفظ روند شیبا اینو بالاتر از ۳۰ نشان دهنده تلاش این رمزارز برای ادامه روند صعودی خود است.

با وجود نوسانات اخیر قیمت، ۸۰ درصد از دارندگان دوج کوین و ۵۶ درصد از دارندگان شیبا اینو در حال حاضر در سود هستند. علاوه بر این، بیش از ۶۵ درصد از دارندگان این دو رمزارز بیش از یک سال است که آن‌ها را هولد کرده اند، که نشان دهنده دید صعودی بلندمدت در بین معامله گران است.

تحولات اخیر، مانند راه‌اندازی بلاک‌چین شیبا اینو از طریق جذب سرمایه ۱۲ میلیون دلاری و پذیرش دوج کوین به عنوان گزینه پرداخت در وب‌سایت تسلا، به پذیرش فزاینده این رمزارزها کمک کرده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

در پی تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

سولانا، سومین رمزارزی که در پی مجوز ETF است

یک تحلیلگر مالی به نام برایان کلی (Brian Kelly) معتقد است سولانا…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید